فایرفاکس خود را رمزگذاری کنید +دانلود

برای آغاز کار با این افزونه ابتدا باید آن را نصب و سپس بخش Startup آن را برای قرار دادن رمز عبور هنگام باز کردن فایرفاکس فعال کنید؛ از آن به بعد هر بار که فایرفاکس را اجرا کنید، رمز عبور می خواهد.

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، یکی از افزونه های کاربردی در مرورگر فایرفاکس +Master password است که با رمزگذاری روی این مرورگر، امنیت سیستم را حفظ می کند. با این افزونه می توانید یک رمز عبور برای رایانه تعریف کنید. همچنین به کمک آن می توانید پنجره ها را قفل کنید تا کسی نتواند از پروفایل شما در فایرفاکس استفاده کند.

برای آغاز کار با این افزونه ابتدا باید آن را نصب و سپس بخش Startup آن را برای قرار دادن رمز عبور هنگام باز کردن فایرفاکس فعال کنید؛ از آن به بعد هر بار که فایرفاکس را اجرا کنید، رمز عبور می خواهد. برای این کار از منوی فایرفاکس در بالا سمت چپ ، گزینه Options را انتخاب کنید و سپس در پنجره باز شده به زبانه Security بروید و گزینه Use a master password را انتخاب کنید.

در پنجره جدید ابتدا رمز عبور مورد نظرتان را در کادرهای Enter new password و re-enter password وارد کنید و سپس به زبانه Startup از پایین پنجره بروید. برای غیرفعال کردن این ویژگی افزونه، باید تیک Ask for password on startup را بردارید. در منوی if canceled سه گزینه Do nothing و Exit و Lock وجود دارد.

باید تعیین کنید که اگر فایرفاکس را باز کردید و بعد پنجره مربوط به وارد کردن رمز ورود را بستید، چه اتفاقی بیفتد. در مرحله بعد گزینه Auto-logout in ملاحظه می شود، آن را OK و پس تعیین کنیدپس از چندبار اشتباه وارد کردن رمز عبور، فایرفاکس بسته شود. در پایان دکمه OK را انتخاب کنید. آدرس دانلود:

https://addons.mozilla.org/en-…master-password


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *