فتو مدل ایرانی قهرمان چینی ها شد!تاریخ انتشار: ۱ April 2016 | 12:30 pm

مدل ایرانی قهرمان چینی ها شد!

تیم ملی فیلیپین با تک گل مهاجم ایرانی تبارش مسبب حذف کره شمالی و صعود تیم ملی چین به جمع ۱۲ تیم نهایی مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی شد.

در مسابقه ای که در مانیل برگزار شد، میثاق بهادران مهاجم ایرانی تبار تیم فیلیپین که از بهترین بازیکنان تیمش در مرحله اول مقدماتی جام جهانی بود با گلی که مقابل کره شمالی به ثمر رساند، مسبب حذف این تیم از مرحله انتخابی جام جهانی شد. این بازیکن ایرانی که یکی از محبوبترین های این کشور است به جز فوتبال در حوزه مدلینگ و تبلیغات فعالیت دارد.

این یک شکست مهم برای همه مدعیان آسیایی بود چرا که آسیایی ها از سفر به کره شمالی خاطره خوبی ندارند و حذف تیم کره که برای صعود تنها به یک تساوی مقابل فیلیپین حذف شده احتیاج داشت، به معنای لغو یک سفر پردردسر به کشوری است که شرایط بازی در آن به هیچ وجه برای مدعیان خوشایند نیست.

بهادران که با پیراهن شماره ۹ برای تیم ملی فیلیپین بازی می کرد گل اول را با حضور فرصت طلبانه در محوطه شش قدم کره شمالی به ثمر رساند تا امیدهای تیم فوتبال فیلیپین برای گلزنی زنده شود و آنها در یک دیدار حماسی با نتیجه ۳ ـ ۲ کره شمالی را شکست دادند و مسبب حذف این تیم شدند. تیم چین با حذف کره شمالی به جای متحد سیاسی سابق خود به جمع ۱۲ تیم آسیا صعود کرد تا دوباره در جمع قدرت های آسیایی حضور داشته باشد.

بهادران با گلی که به ثمر رساند قهرمان فوتبالدوستان پرجمعیت ترین کشور دنیا شده که در ماه های گذشته با خرید گرانترین های جهان لیگ خود را بر سر زبان ها انداخته است. چینی ها که در دوره گذشته از حریفان مورد علاقه تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نهایی راه یافته به جام جهانی بودند ممکن است دوباره بعد از ۵ دوره با تیم ملی ایران همگروه بشوند.

گردآوری:گروه ورزش ممتاز نیوز
momtaznew.com/sport
منبع:jamnews.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *