فدرر به صدر تنیس جهان بازگشت

جام جم آنلاین: راجر فدرر بدنبال قهرمانی در رقابت‌های ویمبلدون، بار دیگر به صدر رده‌بندی جهانی تنیس بازگشت.

در تازه‌ترین رده‌بندی تنیس جهان در روز دوشنبه، فدرر با ۱۱۰۷۵ امتیاز در رده اول رده‌بندی انفرادی تنیس مردان جهان قرار گرفت.

نوواک جوکوویچ تنیس باز صرب با ۱۱ هزار امتیاز در مکان دوم و رافائل نادل اسپانیایی با ۸۹۰۵ امتیاز در مکان سوم ایستادند.

اندی ماری، داوید فرر، جو ویلفرید تسونگا و توماس بردیچ به ترتیب در مکان های چهارم تا هفتم قرار گرفتند.

فدرر با شکست اندی ماری در دیدار روز یکشنبه قهرمان رقابت‌های ویمبلدون شد.

این تنیس باز ۳۰ ساله آخرین بار در ژوییه سال ۲۰۱۰ در صدر جهان قرار داشت اما بعد از شکست از رفائل نادال در رقابت‌های ویمبلدون، نادال جای او را گرفت.

نوواک جوکوویچ نیز بعد از شکست نادال در پیکارهای سال گذشته ویمبلدون در مکان اول رده‌بندی جهانی ایستاد. با این حساب قهرمانان سه رقابت گذشته ویمبلدون در صدر رده‌بندی جهانی قرار داشته‌اند.

فدرر که در رقابت‌های سال ۲۰۱۱ ویمبلدون در مرحله یک چهارم نهایی حذف شد، تا قبل از شروع پیکارهای امسال در رده سوم جهانی قرار داشت. اما اکنون با کسب امتیازات کافی بر نادال و جوکوویچ پیشی گرفته است.

نادال در دور دوم این رقابت ها از لوکاس روسول شکست خورد و حذف شد. جوکوویچ نیز در مرحله نیمه نهایی از فدرر شکست را پذیرا شد و هر دو آنها نتوانستند از عنوان خود دفاع کنند.

در رده بندی تنیس جهان، جوکوویچ به مکان دوم و نادال به مکان سوم سقوط کرده است. این دو در چهار گرند اسلم گذشته در مرحله فینال مقابل هم قرار گرفتند، اما این بار در پیکارهای ویمبلدون فدرر و ماری به فینال رسیدند.

ماری امید داشت اولین تنیس باز بریتانیایی باشد که پس از ۷۶ سال در ویمبلدون به قهرمانی می‌رسد.

فدرر برخی از رکوردهای تنیس را بهبود بخشیده یا به آنها رسیده است. این ستاره سوییسی با قهرمانی در ویمبلدون به رکورد هفدهمین قهرمانی گرند اسلم رسید. او با صدرنشینی در رده‌بندی جهانی نیز به رکورد پیت سامپراس آمریکایی از نظر بیشترین هفته‌هایی که در صدر قرار داشته دست یافت. (ایرنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *