فرار از یکنواختی ابروها

ممتاز نیوز: اگر قبلا تاتوی ابرو کرده اید ولی از یکنواختی آن خسته شده اید، مطالب زیر را از دست ندهید.اگر از کشیدن هر روزه مداد روی تاتوی خود خسته شده اید، می توانید از کاشت ابرو   با موهای طبیعی زنده خودتان لذت ببرید

قضاوت کردن در مورد این سؤال که تاتوی ابروها با رنگ بهتر است یا کاشت ابروها با موهای طبیعی و قابل رشد،کار سختی نیست. چه کسی می پذیرد ابروهایی با موهای طبیعی و قابل رشد که قابل اصلاح کردن، تغییر فرم دادن و رنگ کردن است را با یک ابروی نقاشی شده با رنگ های تاتو و هاشوری که خیلی زود در شخص ایجاد خستگی و یکنواختی می کند، عوض کند.

حتی برای کسانی که قبلا تاتوی ابرو کرده اند خبری خوشحال کننده داریم و آن هم این که می توانند روی این تاتوی قدیمی، کاشت ابروی طبیعی انجام دهند، یعنی به جای تحمل کردن این تاتوی یک فرم و بیروح یا چند بار تاتو کردن روی تاتوی قبلی، امروزه با استفاده از تکنیک ها و متدهای مدرن و جدید و حرفه ای توسط بهترین و با تجربه ترین متخصصان کاشت ابرو که تعداد بسیار زیادی کاشت ابرو انجام داده اند، می توانند روی تاتویشان موهای طبیعی بکارند و صاحب ابرویی طبیعی و قابل رشد شوند. در ادامه دکتر داوود مقامی، عضو انجمن جراحان ایران از روش کاشت ابروها با استفاده از موهای زنده و قابل رشد و طبیعی خود افراد سخن می گوید.

آیا وقت خداحافظی با تاتوی  ابروها فرا نرسیده است؟

کسانی که قبلا تاتوی ابرو کرده اند و از رنگ یا مدل تکراری آن خسته شده اند بهتر است به جای اقدام به پاک کردن تاتوی خود که گاهی باعث آسیب رساندن به پوست ناحیه ابروها می شود ابتدا با پزشک متبحر و کار آزموده مشورت کنند چون در اکثر موارد بدون نیاز به پاک کردن تاتو و با طراحی صحیح و حرفه ای می توانند کاشت ابرو با موهای طبیعی انجام دهند.

چه کسانی میتوانند کاشت ابرو انجام دهند؟

– کسانی که ابروهایی کمپشت دارند برای پرپشت کردن ابروهایشان
– کسانی که شکل و فرم ابروهایشان زیبا نیست (دائم با مداد ابرو مجبور به تصحیح شکل آن هستند) برای تغییر فرم ابروهایشان میتوانند کاشت ابرو انجام دهند.
– کسانی که اثر سوختگی یا جای بخیه در ابروهایشان دارند برای ترمیم جای آنها بهترین گزینه کاشت ابروست.
– کسانی که قبلا  تاتوی ابرو کردهاند ولی از فرم آن خسته شدهاند نیز میتوانند با استفاده از تکنیک های خاص و حرفه ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند.
– کسانی که به دلیل بیماری های خاص یا موارد دیگری قسمتی از ابروی خود را از دست دادهاند برای پر کردن داخل آن ناحیه از ابروهایشان می توانند کاشت ابرو انجام دهند.

روش کاشت ابرو چگونه است؟

ابتدا شما مدل ابروی دلخواه خود را به وسیله مداد ابرو می کشید و سپس  تیم مجرب و متخصصان مربوطه آن را بررسی می کنند تا اگر نیاز به تغییراتی در مدل مربوطه باشد (با مشورت خودتان) آن را اعمال کنند تا بهترین مدل ابرو که کاملا به صورت شما می آید انتخاب شود، سپس روی همین مدل با موهای طبیعی خودتان ابرو کاشته می شود.

کاشت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو و به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی و بدون درد در یک جلسه حدودا یک ساعته انجام می شود، یعنی تعدادی از موهای سر شما از ناحیه پشت گوش برداشته می شود، به ناحیه ابرویتان منتقل می شود.

متاسفانه در گذشته شاهد مواردی از کاشت غلط ابرو بوده ایم که به علت تکنیک اشتباه در کاشت و به علت عدم رعایت درست زاویه خواباندن تارهای موها در قسمت های مختلف ابرو منجر به رشد سیخ سیخ (مسواکی) موهای ابرو و ظاهر زشت می شدهاست. البته می توان گفت انتخاب در نوع مو (با قطر مناسب) برای ابرو که ظاهری زمخت به همراه نداشته باشد هم یک امر مهم و بدیهی است. روش حرفه ای اینجاست که باید از این مقدار موهای برداشته شده از سر فقط تعداد خاصی از این موها که ضخامتی متناسب با موهای ابروهای شما دارد انتخاب شود (نه از همه موها با هر ضخامتی) به عبارت ساده تر باید موهایی با ضخامت نازک و هم قطر با موهای ابروهایتان انتخاب شود چرا که اگر موها ضخیم باشد ابروها به صورت زمخت و زشت ایجاد می شوند. انتخاب این قطر مو نیاز به تبحر و تجربه متخصصان دارد.

نکات مهم و ظرافت های کاشت حرفه ای ابرو:

ابتدا ابرو را به ۳ قسمت تقسیم می کنیم:
۱-  تاج ابرو(head)
۲-  بدنه ابرو(body)
۳-  دم ابرو (tail)

در کاشت تاج ابرو باید موها با زاویه مناسب و رو به بالا خوابانده شود (تا حالت عمودی پیدا نکنند).  در کاشت بدنه از سمت تاج ابرو به طرف دم ابرو باید زاویه خواباندن موها به تدریج کاسته شود به طوری که در دم ابرو با زاویه ۱۰ درجه و به صورت مماس با پوست کاشته شود تا موهای ابرو درآینده حالت سیخ سیخ ( مسواکی ) رشد نکنند.

حتی باید نوع  موهایی که برای کاشت ابرو استفاده می شود قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشد (یعنی نباید از موهای ضخیم برای ابرو استفاده کرد). باید به طور دقیق و حرفه ای بتوان منافذی با کوچکترین قطر و کمترین فاصله با هم در پوست ناحیه ابرو ایجاد کرد تا بتوانیم ابروهایی با بیشترین تراکم موها و طبیعی ترین حالت داشته باشیم به طوری که آنقدر موهای ابرو نزدیک به هم رشد کنند که پوست زیر ابرو دیده  نشود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ