فرار همسر چهارم پادشاه عربستان به لندن

۳۰م دیماه ،

همسر چهارم پادشاه عربستان سعودی با فرار به انگلیس، خواستار پناهندگی سیاسی از لندن شد.

ممتازنیوز: همسر چهارم پادشاه عربستان سعودی با فرار به انگلیس، خواستار پناهندگی سیاسی از لندن شد.

همسر چهارم «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی به لندن گریخت و خواستار پناهندگی سیاسی از انگلیس شد.

وی در ادامه بر ضرورت آزادی ۴ دخترش که به نقل از خودش در ریاض زندانی‌اند و مقامات سعودی مانع خروج آنها از کشور و پیوستنشان به مادرشان می‌شوند، تاکید کرد.

همسر چهارم شاه سعودی، چهارم ژانویه ۲۰۲۴ به یک دادگاه بین‌المللی در استراسبورگ مراجعه کرده بود و خواستار اعمال فشار بر پادشاه عربستان برای پس گرفتن فرزندانش شده بود.

از سوی دیگر، رسانه‌های غربی این خبر را که در واقع یک بمب رسانه‌ای به شمار می‌آید، سانسور می‌کنند زیرا این خبر می‌تواند پایه‌های سلطنت عربستان را متزلزل کند و آن را بیش از پیش با سقوط مواجه کند.

این سانسور خبری به دستور پادشاه عربستان صورت گرفته تا مانع سوء استفاده دشمنان حکومت سعودی و احتمالا اعمال فشار بر او شود.

پیش از این نیز، در عربستان شاهد فرار شاهزاده‌های این کشور بوده‌ایم. «ساره بنت طلال بن عبدالعزیز» معروف به باربی عربستان (۳۸ ساله) نیز چندی پیش، از این کشور گریخته بود و در ژوئیه قبل از انگلیس از بیم جان خود خواستار پناهندگی سیاسی شده بود. 

زیرا مدعی بود که با بازگشت به کشورش جان خود را از دست خواهد داد. وی حتی گفته بود که مقامات سعودی می‌خواهند او را بربایند و به ریاض برگردانند.

خبرگزاری فارس


..
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.