فرانک ریبری:دین اسلام در سخت ترین شرایط زندگی ام به من آرامش داد

با توجه به بالا رفتن امار خارجیانی که به دین اسلام روی می اورند وبگردی باشگاه خبرنگاران در صدد بر امده است تا هر روز مروری بر زندگی یکی از انها هر چند قدیمی و شناخته شده بپردازد.

به گزارش گروه وبگردیممتازنیوز،فرانک ریبری، متولد ۷ آوریل ۱۹۸۳ ، بازیکن فوتبال فرانسوی است که در حال حاضر هافبک تیم فوتبال بایرمونیخ آلمان است. او از سال ۲۰۰۲ میلادی مسلمان شده و نام خود را از فرانک به بلال تغییر داده است. چون در ۵ سالگی تصادف سختی کرده بود و در آن، قسمتی از پوست صورتش کنده شده بود، به او لقب صورت زخمی داده شده است.

 اندکی در رابطه با مسلمان شدن او :

یک تحول در زندگی ریبری باعث شد اینبار راهش را بدرستی ادامه دهد؛ ازدواج با زنی مسلمان. ریبری در مصاحبه ای گفت ازدواج با همسرم واهبه باعث شد دینم را تغییر دهم و مسلمان شوم. همسرم هم خیلی به من کمک کرد و همیشه در کنارم بود و واقعا خوشحال هستم که مسلمانم.

 دین اسلام در سخت ترین شرایط زندگی ام به من آرامش داد، طوری که درونم را توانستم به خوبی کنترل کنم. من قبل از هر مسابقه نماز می خوانم.

 او همچنین به اطلاع تیمش رساند که در ماه رمضان روزه می گیرد. و با اجازه از مقامات تیم بایرمونیخ در سفر کوتاه تیم بایرمونیخ در عربستان به همراه حمید التین توپ توانستند اعمال حج را به جای بیاورند، بدین صورت که با هماهنگی قبلی و بین دو نیمه بازی دوستانه با الوحده در جده، از تیم خود جدا شدند، و از مسجدی در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر مکه، محرم شده و اعمال حج عمره را انجام دادند.

پ.ن: به برادر بلال نیز ورودش را به دین مبین اسلام تبریک می گوییم و برای او نیز آرزوی توفیق داریم…


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *