فردا آخرین مهلت ارائه اظهار نامه های مالیاتی

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد : بر اساس قانون ، فردا سی و یکم تیر ماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی است .


به گزارش سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه امسال متنوع ترین شیوه ها و بیشترین تسهیلات نسبت  به سالهای گذشته برای ارسال اظهارنامه های مالیاتی طراحی وارائه شده است گفت: مودیان مالیاتی می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان امورمالیاتی اظهارنامه خود را به صورت الکترونیکی به این سازمان ارسال کنند .
علی عسکری مراجعه به نزدیکترین دفاتر پست یا دفاتر پیشخوان دولت و همچنین کافی نت ها  را شیوه دیگر ارسال اظهارنامه های مالیاتی برشمرد .
وی افزود : علاوه بر ارسال الکترونیکی مودیان با مراجعه به ادارات مالیاتی نیز می توانند به صورت کاغذی اظهارنامه های خود را ارائه دهند .
معاون وزیر اقتصاد گفت : امسال در ادارات امور مالیاتی امور خدمات مودیان نیز طراحی شده است تا چنانچه مودیان بخواهند اظهارنامه های کاغذی خود را به صورت الکترونیکی ارائه کنند این امکان فراهم باشد .
رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه این سازمان ترجیح می دهد اظهارنامه ها به صورت الکترونیکی دریافت شود افزود : مودیانی که اظهارنامه های خود را به صورت الکترونیکی ارسال کنند می توانند تا هفتاد درصد مالیات را به صورت اقساط پرداخت کنند اما چنانچه اظهارنامه به صورت دستی ارائه شود حداکثر پنجاه درصد مالیات به صورت اقساط دریافت می شود .
عسکری همچنین با اشاره به تکلیف قانونی گفت : فعالان و مشاغل معاف از پرداخت مالیات نیز برای برخورداری از معافیت باید امسال اظهارنامه های خود را ارائه کنند .
دریافت اظهارنامه های مالیات مستقیم مربوط به عملکرد سال گذشته مودیان مالیاتی از اواخر خرداد در ادارات مالیاتی سراسر کشور آغاز شده است.


باشگاه خبرنگاران

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.