فردا در ژنو گفتگوی پیچیده ای پیش رو خواهیم داشت زیرا وارد فاز جدی ای شده ایم

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

دور دوم مذاکرات ایران و شش قدرت جهانی در دولت تازه و به ریاست محمدجواد ظریف فرداساعت ۹:۳۰ به وقت محلی…

مایکل مان دربارهٔ این که آیا ۵+۱ پیشنهاد تازهی را ارائه خواهد کرد گفت: من در جریان [چنین مساله ای] نیستم. مدتهاست که نظراتمان بر روی میز بوده است. پیشنهاداتمان بر روی میز بوده و خواهد ماند.

دور دوم مذاکرات ایران و شش قدرت جهانی در دولت تازه و به ریاست محمدجواد ظریف فرداساعت ۹:۳۰ به وقت محلی، در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو آغاز می‌شود.  او برای شرکت در این جلسه امشب پاریس را به مقصد ژنو ترک خواهد کرد.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آستانه مذاکرات ایران و ۱+۵ در ژنو با بیان اینکه مذاکرات پیچیده و جدی در پیش است گفت: مذاکرات تنها در زمینه برنامه هسته ای ایران خواهد بود.

مایکل مان سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی دربارهٔ دستورکار دور تازه ایران و گروه ۵+۱ در ژنو گفت: دستور کار همان بررسی برنامه هسته ای ایران و تلاش برای پیشرفت در مذاکرات خواهد بود.

وی دربارهٔ این که آیا ۵+۱ پیشنهاد تازهی را ارائه خواهد کرد گفت: من در جریان [چنین مساله ای] نیستم. مدتهاست که نظراتمان بر روی میز بوده است. پیشنهاداتمان بر روی میز بوده و خواهد ماند.

مان در پاسخ به سئوالی در زمینه پاسخ ۱+۵ به پیشنهادات ایران افزود: ترجیح می دهم در این زمینه اظهار نظر نکنم. مذاکرات حتی هنوز آغاز نشده اند. من می توانم بگویم که گفتگوها پیچیده ای پیش رو خواهیم داشت زیرا وارد فاز جدی ای شده ایم و گروه E3+3 و ایران توافق کرده ایم که محرمانه باشد تا بتوانیم بر موارد آن تمرکز کنیم.

مان تاکید کرد که همان طور که از اول تعیین شده است، مذاکرات تنها در زمینه برنامه هسته ای ایران خواهد بود.

وی در پایان گفت که هنوز مشخص نیست آیا اشتون و ظریف در حاشیه مذاکرات، دیدار جداگانه ای خواهند داشت یا نه و آن را موکول به شرایط پس از آغاز گفتگو ها دانست.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *