فرزند خواندگی ۵۰ درصد کودکان تحت پوشش بهزیستی در قانون جدید

حمید رضا الوند در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر ۹ هزار و ۵۰۰ کودک در مراکز و خانه های کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی نگهداری می شوند که در شرایط فعلی فقط ۱۸ درصد کودکان شرایط داشتن سرپرست دائم و فرزند خوانده شدن را دارند.

وی با اشاره به تصویب قانون جدید فرزند خواندگی گفت: در صورت تصویب قانون جدید فرزند خواندگی در مجلس ۵۰ درصد کودکان تحت پوشش بهزیستی شرایط ورود به خانواده های جایگزین را پیدا خواهند کرد.

مدیرکل دفتر کودک و نوجوان سازمان بهزیستی تاکید کرد: قانون جدید به قضات این اجازه را می دهد تا به عنوان مجریان قانون در مورد سرپرستی موقت برای ورود کودکان به خانواده های جایگزین رای صادر کنند که این خود قدم بسیار بزرگی است.

به گفته وی، در قانون قبلی کودکانی که بد سرپرست هستند باید ۳ سال در مرکز می ماندند و در صورت عدم مراجعه اقوام آنان طی این سالها ، سپس می توان آنها را واگذار کرد که این موضوع خود باعث می شود سن فرزند خواندگی  آنان بگذرد که این موضوع نیز در قانون جدید رفع خواهد شد.

الوند افزود: سن فرزند خواندگی زیر دو سال است و هر چه سن کودکان از این زمان بگذرد شرایط فرزند خواندگی برای آنان سخت تر می شود.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ