فرشید طالبی: ما را با بازیکنان فصل قبل مقایسه نکنید / برای جذب خلعتبری به سپاهان کمک کردم

مهدی بذرافکن/ به هر حال او یک مدافع بود که در تیمی جز استقلال و پرسپولیس بازی می کرد. بازی های درخشان او در لیگ قهرمانان آسیا به همراه ذوب آهن کنفدراسیون فوتبال آسیا را راضی کرد تا نام این مدافع شیرازی را در بین گزینه های اصلی بهترین بازیکن آسیا قرار دهد. خیلی ها معتقدند اگر ذوب آهن در فینال تیم کره ای را شکست می داد چه بسا الان فرشید طالبی عنوان بهترین بازیکن آسیا را هم در کارنامه داشت؛ همانطور که با قهرمان شدن تیم کره ای این عنوان به مدافع استرالیایی این تیم رسید.

در سپاهان جای کسی را نگرفته ام

فرشید طالبی پس از ۶ سال بالاخره دل از ذوب آهن کند و به سپاهان پیوست.او البته از انتخاب سپاهان راضی است:”من در سپاهان جایگزین کسی نشده ام. بازیکنانی که در این تیم بوده اند و اکنون از این تیم جدا شده اند همه برای سپاهان زحمت کشیده اند. نمی خواهم به آنان توهین کنم. اما می خواهم بگویم من نیامده ام جای کسی را بگیرم. ما هم شرایط خاص خودمان را داشتیم. الان همه به ما می گویند آیا شما می توانید جای بازیکنان قبلی که از این تیم رفته اند را پر کنید؟ در صورتی که این حرف و سوال جالبی نیست. ما آمده ایم به سپاهان کمک کنیم.”

متاسفانه حرفهای مدیرعامل ذوب آهن کذب است

چندی پیش مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اعلام کرد این باشگاه به هیچ بازیکنی بدهکار که نیست هیچ، حتی طلبکار هم هست! فرشید طالبی یکی از بازیکنانی است که می گوید از ذوب آهن طلبکار است و به شدت از مدیرعامل ذوب آهن گله مند است: “واقعا نمی دانم آقای ابراهیمی با چه فکری این حرفها را زده. وقتی باشگاهی دچار معضل می شود اصلا قشنگ نیست با یک سری حرفهای کذب از خود سلب مسوولیت کنند. ما با تمام شرایط سخت فصل پیش ذوب آهن ساختیم. پارسال با آن شرایط ذوب آهن باید یکی از تیم های سقوط کرده می بود اما همت و غیرت بازیکنان و کادر فنی نگذاشت وضعیت ذوب آهن از آن وضعیتی که بود بدتر شود. این خیلی بد است که مدیرعامل باشگاه جواب زحمت های ما را اینگونه می دهد.”

امیدوارم مجبورم نکنند از ذوب آهن شکایت کنم

یکی از بازیکنانی که می گوید از ذوب آهن طلبکار است و جدیدا از این تیم شکایت هم کرده محمد قاضی است. آیا فرشید طالبی هم به دلیل مطالبات فصل گذشته اش از ذوب آهن شکایت می کند:” من هنوز ۶۰ درصد مطالباتم را از ذوب آهن دریافت نکرده ام. این را همه مسوولان ذوب آهن می دانند. هیات مدیره این تیم می دانند. از همه مهمتر خدا می داند. اما اگر آنان بخواهند حقم را ندهند بر خلاف میل باطنی ام از آنان شکایت می کنم و حتی شکایتم را تا کنفدراسیون فوتبال آسیا پی گیری می کنم.”

به درخواست باشگاه سپاهان برای جذب خلعتبری کمک کردم

گفته می شود یکی از عوامل اصلی حضور خلعتبری در سپاهان، فرشید طالبی بوده است:”من با خلعتبری دوستی دیرینه ای دارم. او مانند برادرم است. راستش من از ابتدا در بطن این ماجرا نبودم. اما در ادامه با درخواست باشگاه سپاهان با او صحبت کردم و به او مشاوره دادم. اعتقاد دارم وظیفه یک بازیکن در قبال باشگاهش فقط در مستطیل سبز نیست و خارج از آن هم اگر کاری از دستش برآید باید انجام دهد. من هم همین کار را کردم. کاری که از دستم بر می آمد را برای سپاهان انجام دادم و الان هم خوشحالم که محمدرضا عضوی از سپاهان شده و در کنار ماست چون او می تواند کمک خوبی برای تیم‌مان باشد”.

سپاهان نظم مدیریتی دارد

اما با تغییراتی که در تیم سپاهان روی داده آیا این تیم می تواند در لیگ برتر و از آن مهمتر در باشگاه های آسیا موفق باشد؟ طالبی می‌گوید: “یکی از عوامل اصلی موفقیت یک تیم ثبات مدیریتی آن است. سپاهان خوشبختانه وزن و اسکلت مدیریتی اش حفظ شده. این باشگاه نظم مدیریتی دارد. اگر یادتان باشد پارسال هم تا هفته های نهم و دهم نتایج خوبی نگرفت اما به مرور خود را پیدا کرد و در نهایت هم قهرمان شد”.

ما را با قبلی ها مقایسه نکنید

و اما صحبت های پایانی فرشید طالبی: “باز هم می گویم ما در سپاهان جای کسی را نگرفته ایم. به دلیل همین حرفها و مقایسه ای که بین بازیکنان قبلی و ما انجام می دهند فشار روی ما بالاست و در این شرایط نمی توانیم فوتبال واقعی خود را به نمایش بگذاریم. از علاقمندان پرشور و فهیم سپاهان می خواهم ما را با بازیکنان سابق مقایسه نکنند. ما خودمان هستیم با سبک و سیاق خودمان . به هر حال ذوب آهن هم تیم کوچکی نیست. ما از این تیم آمده ایم که نایب قهرمانی ایران و آسیا را در کارنامه دارد”.

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *