فرنگی کاران جوان ایران قهرمان آسیا شدند

شنبه ۱۳ خرداد – ۱۲:۰۹:۳۰ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس

با کسب ۴ نشان طلا، ۲ نقره و ۲ برنز:

بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا- تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان با کسب ۴ مدال طلا،۲ نقره و ۲ برنز عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا، در روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا نیز تیم ایران توسط مهدی پورشیخ در وزن ۱۲۰ کیلوگرم و اشکان قلی‌کیانی در وزن ۵۰ کیلوگرم به ترتیب صاحب یک مدال طلا و یک مدال برنز شد و در مجموع با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافت.
در روز نخست و در وزن ۵۵ کیلوگرم مهرداد مردانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف ازبکستانی را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز در ۳ تایم کشتی‌گیر قزاقستانی را با نتیجه ۳ بر یک مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. مردانی در دیدار نهایی در دو تایم با نتیجه مشابه یک بر صفر میراهات ماکساتوف از قرقیزستان را شکست داد و صاحب مدال طلا شد. در این وزن کشتی‌گیران قزاقستان و کره جنوبی  به طور مشترک سوم شدند.
در وزن ۶۰ کیلوگرم بهنام مرادی در دورهای اول و دوم به ترتیب کشتی‌گیرانی از تایلند و هند را مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز کشتی‌گیر قرقیزستانی را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. مرادی در دیدار نهایی مقابل بابیربیک زیلو بیدینوف از ازبکستان در دو تایم با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و به مدال نقره دست یافت. در این وزن کشتی‌گیران قرقیزستان و قزاقستان به طور مشترک به مدال برنز رسیدند.
در وزن ۶۶ کیلوگرم مهدی زیدوند در دور اول حریف قرقیزستانی را مغلوب کرد و در دورهای دوم و سوم نیز کشتی‌گیران کره جنوبی و ازبکستان را شکست داد تا راهی دیدار فینال شود. زیدوند در دیدار فینال ژانی بیک کاندی بایف از قزاقستان را در ۳ تایم با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و به مدال طلا دست یافت. کشتی‌گیران قرقیزستان و هند در این وزن  به طور مشترک سوم شدند.
در وزن ۷۴ کیلوگرم پیام بویری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف چینی را مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز کشتی گیر هندی را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. وی در دیدار پایانی در ۳ تایم با نتیجه ۷ بر ۲ مقابل عظمت کاستوبایف از قزاقستان مغلوب شد و به مدال نقره رسید. در این وزن کشتی‌گیران قرقیزستان و چین به طور مشترک به مدال برنز دست یافتند.
در وزن ۹۶ کیلوگرم سامان نوروزی در دور اول نماینده ژاپن را مغلوب کرد و در دور دوم کشتی‌گیر تایلندی را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی کشتی‌گیر قرقیزستانی را برد. نوروزی در دیدار فینال با نتیجه ۵ بر یک میخائیل ایزوتوف از قزاقستان را در دو تایم با نتیجه ۵ بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۸۴ کیلوگرم مجید علیاری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کشتی‌گیر تاجیکستانی  در تایم سوم در ثانیه های پایانی مغلوب شد و با توجه به حضور کشتی‌گیر تاجیکستانی در دیدار فینال وی با پیروزی در گروه بازنده‌ها در دیدار رده‌بندی نیز محمد علی شمس الدینوف از ازبکستان را در دو تایم با نتیجه ۲ بر یک مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت. در این وزن کشتی‌گیران تاجیکستان و ترکمنستان اول و دوم شدند و مدال برنز دیگر به نماینده قزاقستان رسید.
همچنین در روز دوم این مسابقات مهدی پورشیخ در وزن ۱۲۰ کیلوگرم  با شکست تمامی رقبا به دیدار فینال راه یافت و در دیدار فینال با غلبه بر کشتی‌گیر قزاقستانی صاحب گردن آویز طلا شد.
در وزن ۵۰ کیلوگرم نیز اشکان قلی‌کیانی با ناداوری مغلوب حریفی از کشور میزبان شد، اما توانست در جدول شانس مجدد با شکست تمامی رقبا به دیدار رده‌بندی راه یابد. وی در دیدار رده‌بندی نیز از سد کشتی‌گیر کره جنوبی گذشت و صاحب مدال برنز شد.
به این ترتیب تیم ایران در این رقابت‌ها در تمامی اوزان صاحب مدال شد و با کسب ۷۴ امتیاز بار دیگر عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. تیم قزاقستان نیز با کسب ۶۹ امتیاز دوم شد و تیم قرقیزستان به مقام سوم دست یافت.
مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا نیز امروز و فردا برگزار می‌شود که کشتی‌گیران اوزان ۵۰ و ۱۲۰ کیلوگرم امروز به مصاف حریفان خود می‌روند و مسابقات ۶ وزن دیگر نیز فردا برگزار خواهد شد.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۶۰۲۱۲۰۹۳۰۱۴۰


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *