فرهاد ظریف پس از دعوت به اردوی تیم ملی والیبال/می خواستم در اوج کنار بروم،اما نشد

گردآوری توسط گروه ورزش ممتازنیوز

ورزش > والیبال – لیبروی تیم کاله پس از خداحافظی از تیم ملی دوباره برای ایران بازی خواهد کرد.

مهری رنجبر: آماده باش به فرهاد ظریف.پنج ماه بعداز خداحافظی اش.لیبروی تیم ملی والیبال که در جام قهرمان قاره ها و بازی با امریکا با بوسیدن چهارگوشه زمین والیبال خداحافظی کرد،این بار بعداز اینکه اردونشینی تیم ملی را هم رد کرد اما  دوباره اسمش در لیست لیگ جهانی به fivb رفت.او که چند باری دعوت فدراسیون را با مذاکره رد کرده،ظاهرا این بار دیگر راه فرار نداشت.

داورزنی قبل از علنی شدن اسامی تلفنی از فرهاد ظریف قول گرفت تا هر زمانی تیم برای بازیهای لیگ جهانی به او  نیاز داشت ،نه نگوید.او هم قولش را داد.خودش هم که این قضیه را تایید می کند:«نمی دانم چطور شد. به هر حال بازی برای تیم ملی افتخاری است برایم.فکر می کنم شخص داورزنی به من لطف دارد. در این مدت خیلی تماس گرفت. هم قبل از عید و هم بعداز آن. منم شرمنده شدم.به هر حال فکر می کنم مملکت باید به چنین مدیر پیگیر کار بازیکنانش افتخار کند. با اینکه خداحافظی کرده ام اما آن قدر با من تماس گرفت تا بالاخره سه روز پیش هم در آخرین تماس تلفنی مرا قانع کرد تا هر وقت لازم بود به تیم برگردم.»

او هنوز هم از لذت بودن کنار هم تیمی هایش می گوید:«هیچ کس بدش نمی آید از بازی برای تیم ملی.من از اینکه کنار بچه ها در تیم ملی باشم لذت می برم.اصلا آن لحظات جزو زندگی ام محسوب نمی شود. لذتی که با هیچ چیز عوض نمی کنم.»لیبروی کاله برگشت به تیم ملی را تایید می کند:«من دوست داشتم در اوج کنار بروم.اما انگار شدنی نیست. من سه،چهار باری قبول نکردم بروم.اما دوبار آخر دیگر نتوانستم به شخص اول والیبال نه بگویم.چرا که رئیس فدراسیون می گوید تو حالا متعلق به خودت نیستی و متعلق به مردم هستی.»البته ظریف تا یک ماه دیگر نمی تواند تمرین کند:«من چند روز پیش غده کمرم را جراحی کردم ویک ماهی دوران نقاهتم طول می کشد.چند روز پیش با سرپرست تیم ملی و سیامک افروزی پزشک تیم هم صحبت کردم .قرارشد با پشت سرگذاشتن دوره نقاهت کم کم تمریناتم را انفرادی شروع  می کنم .بعید می دانم به بازی تدارکاتی بلغارستان و صربستان برسم.بعداز یک ماه و نیم هم با تیم تمرین می کنم.»

حسین معدنی مربی تیم ملی والیبال هم دربارهٔ دلیل رد کردن اسم ظریف به fivb می گوید:«ما  اسم او را برای احتیاط بیشتر داده ایم. فعلا دو لیبروی خوب در اردو داریم که خیلی خیلی خوب کار می کنند و امیواریم در بازیها هم جواب دهند اما اگر آنها جواب ندادند و صلا ح بود ،برای  اینکه دستمان خالی نماند ،اگر ظریف اماده باشد او را در لیگ جهانی بکار می گیریم.»تنها اسم ظریف نبود که همه از دیدن ان در لیست ۲۲ نفره ایران برای لیگ جهانی متعجب شدند. اسم پوریا فیاضی دریافت کننده تیم ملی که به خاطر عمل نکردن به تعهداتش اردوی تیم ملی را از دست داده،هم بود.معدنی دربارهٔ اسم او هم میگوید:«طبق مذاکره شفاهی فیاضی قول داده بود به تعهدش عمل کند. او بازیکن آینده داری است . ما هم منافع ملی را دیدیم.بنابراین فعلا فضا را باز گذاشته ایم که با حل مشکل او به تیم ملی برگردد.»

۲۵۱ ۴۱


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *