فروش “بلیت قطار” از ۱ بهمن تا ۲۴ اسفند

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

معاون مسافری راه‌آهن با بیان اینکه مرحله بعدی فروش بلیت قطار برای تاریخ‌های یکم بهمن تا ۲۴ اسفند خواهد بود، گفت: به زودی سیستم فروش این تاریخ باز می‌شود، ضمن آنکه برای فروش نوروزی از ۲۵اسفند تا ۱۵ فروردین ۹۳ برنامه‌ریزی شده‌است.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه بازار باشگاه خبرنگاران، سید محمد راشدی بیان کرد: پیش‌فروش بعدی بلیت قطار، برای تاریخ‌های اول بهمن‌ماه ‌تا ۲۴ اسفند ماه ۹۲ خواهد بود. 

وی ادامه داد: پس از این مرحله، فروش بلیت قطارهای نوروزی آغاز خواهد شد که از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین ۹۳ است. 

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ‌در سامانه فروش بلیت در نظر گرفته شده توسط راه‌‌آهن، بلیت‌ همه قطارهای ناوگان ریلی مسافری کشور به فروش خواهد رسید. 

وی اظهار داشت: این سامانه در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران مستقر است و راه‌آهن به عنوان حاکمیت بر نحوه اجرا نظارت دارد که امیدواریم بتوان رضایت مردم را هرچه بیشتر فراهم کرد و بتوان خدمات مناسبی ارائه داد. 

معاون مسافری راه‌آهن گفت: در پیش فروشی که برای تاریخ‌های یکم بهمن تا ۲۴ اسفند ۹۲ خواهیم داشت، احتمالاً از سیستم تازه فروش بلیت استفاده می‌شود که همان «سیستم یکپارچه فروش راه‌آهن» نامیده می‌شود. 

راشدی تأکید کرد: همه شرکت‌های ریلی در سیستم فروش حضور خواهند داشت ‌و مالکان ناوگان تلاش می‌کنند از مرحله تهیه بلیت مسافر تا خدمات در قطار و ایمنی سیر، رضایت مسافران اخذ شود. 

معاون مسافری راه‌آهن بیان کرد: برای انجام پیش فروش نوروزی بلیت‌‌های قطار، برنامه‌ریزی‌ لازم انجام شده است که در تاریخ مشخص اعلام می‌شود. 

* فروش بلیت قطار از طریق ۱۲۰۰ آژانس/ توزیع مناسب آژانس‌ها در سطح شهر‌ها 

راشدی اظهار داشت: ۱۲۰۰ آژانس و مرکز فروش بلیت قطار در سطح کشور، بلیت این قطارها را همزمان به طور آنلاین به فروش خواهند رساند و مردم هم می‌توانند از منزل به راحتی بلیت تهیه کنند. 

معاون مسافری راه‌آهن گفت: برنامه‌ریزی شده‌است در شهرهای بزرگ در فاصله‌های کمتر از ۵ کیلومتر، آژانس بلیت فروشی در سطح شهر توزیع مناسبی داشته باشند و مردم بتوانند از طریق نزدیکترین آژانس فروش بلیت، نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند. 

معاون مسافری راه‌آهن دربارهٔ سیستم فروش بلیت شرکت سفیر توضیح داد: این سیستم توسط چند شرکت ریلی تشکیل شده است تا آنها فروش بلیت را انجام دهند و این شرکت قرارداد قطار با راه‌آهن ندارد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ