فروش ۲۱۱ میلیارد تومانی نمایشگاه کتاب تهران

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران، گفت: مجموعه فروش این نمایشگاه ۲۱۱ میلیارد تومان در دو بخش مجازی و فیزیکی بود.

فروش ۲۱۱ میلیارد تومانی نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش ممتاز نیوز، سیدمحمد هاشمی روز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، افزود:  در این نمایشگاه امکان حضور همه ناشران به خصوص ناشران کوچک در مسیر عدالت بین ناشران عملیاتی شد.

هاشمی با بیان اینکه در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران مساله عفاف و حجاب یکی از مباحث مهم و اولویت دار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، یادآور شد: گاهی انتشار یک فریم عکس یا چند ثانیه فیلم تمام اقدامات و تلاش های انجام شده را زیرسوال می برد؛ از رسانه های جبهه انقلاب انتظار می‌رود قبل از انتشار این قبیل مباحث در درجه اول نسبت به صحت و سقم آن اطمینان حاصل کنند و در مرتبه بعدی این قبیل چالش ها را با حجم اقدامات مثبت دیگر مقایسه کنند.

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حوزه علمیه عقبه تئوریک نظام اسلامی است، گفت: شخصیت و جایگاه قم بین المللی است و این شهر متعلق به تمام جهان اسلام و انقلاب است و از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم انتظار می رود اتصال و ارتباط خود را با حوزه علمیه و ارتزاق از آن را بعنوان عقبه تئوریک نظام تقویت کند.

هاشمی با تاکید بر اینکه اولویت و رویکرد دولت سیزدهم حفظ ارزش های دینی، انقلابی و بومی است، یادآور شد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز خط قرمز خود را بدون لکنت در حفظ ارزش های دینی و اسلامی تعریف کرده و با قدرت در این مسیر حرکت خواهد کرد.

وی با اشاره به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دبیرخانه دائمی شعر آیینی در قم، تصریح کرد: نگرانی اساتید شعر آیینی از برخی مضامین غیرمتعارف کاملا وارد است و پالایش برخی اشتباهات فاحش در این عرصه تنها از عهده این دبیرخانه بر می آید.

وی با تقدیر از حدود ۵ سال تلاش سیدموسی حسینی کاشانی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، خاطرنشان کرد: مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان نیز از اهالی برآمده و پرورش یافته فرهنگ و هنر است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *