فروش ۱۱۱ دلاری نفت سنگین ایران در شش ماهه اول سال

اوپک اعلام کرد متوسط قیمت نفت سنگین ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی با افزایش ۶ دلاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۱۱٫۴۱ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران  به نقل از گزارش ماهانه اوپک متوسط قیمت سبد نفتی این سازمان در نیمه نخست ۲۰۱۲ به ۱۱۲٫۰۵ دلار در هر بشکه رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد رشد داشته است. متوسط قیمت نفت اوپک در نیمه نخست ۲۰۱۱ به ۱۰۶٫۷۲ دلار در هر بشکه رسیده بود.

بر اساس این گزارش متوسط قیمت نفت سنگین ایران در نیمه نخست ۲۰۱۲ نیز به ۱۱۱٫۴۱ دلار در هر بشکه رسیده است که نسبت به نیمه نخست سال گذشته ۶ درصد و حدود ۶ دلار افزایش داشته است.

به دنبال تشدید بحران اقتصادی در اروپا قیمت جهانی نفت در ماه ژوئن امسال با کاهش قابل توجهی مواجه شده است. قیمت سبد نفتی اوپک در این ماه ۱۴٫۰۹ دلار و قیمت نفت سنگین ایران ۱۳٫۹۷ دلار در هر بشکه نسبت به ماه قبل از آن کاهش یافته است. متوسط هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه ژوئن به ۹۶٫۴۴ دلار رسید.

قیمت نفت برنت دریای شمال نیز در این ماه با ۱۵ دلار کاهش به ۹۵٫۱۹ دلار و قیمت نفت سبک آمریکا با ۱۲٫۱۲ دلار کاهش به ۸۲٫۳۳ دلار در هر بشکه رسید.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ