فروش ۲۲۰۰ میلیارد تومان با استقبال ۷۵ درصدی از اوراق مشارکت بانک مرکزی

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

میزان و عرضه اوراق مشارکت این بانک حداقل ۶ برابر سایر عرضه های اوراق مشارکت دولتی بوده است و خوشبختانه بر اساس آمار میزان استقبال خریداران از این اوراق بسیار خوب ارزیابی می گردد

خبراقتصادی: اوراق مشارکت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به میزان ۲۲ هزار میلیارد ریال به فروش رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سید علی اصغر میرمحمد صادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اعلام این خبر‌ و با اشاره به عرضه ‌اوراق با حجم بالا در دوره اخیر تصریح کرد: میزان و عرضه اوراق مشارکت این بانک حداقل ۶ برابر سایر عرضه های اوراق مشارکت دولتی بوده است و خوشبختانه بر اساس آمار میزان استقبال خریداران از این اوراق بسیار خوب ارزیابی می گردد.

وی‌با انتقاد از بعضی از اظهارنظرهای کارشناسان که سبب افت استقبال مردم نسبت به خرید اوراق شده بود خاطر نشان کرد:‌علیرغم اینگونه اظهارنظرها و با توجه به‌ ‌نیاز مردم به وجه نقد در مقطع پایانی سال، فروش اوراق مشارکت بانک مرکزی با استقبال چشمگیر حدود ۷۵ درصدی هموطنان مواجه گردید.

وی در پاسخ به این سوال که تاخیر در ارایه آمار فروش اوراق مشارکت  از جانب بانک مرکزی به چه سبب بوده است ،بیان کرد: فروش اوراق مشارکت به صورت پذیره نویسی(غیرسیستمی) انجام گرفت و به این سبب زمان جمع‌آوری آمار میزان فروش از سراسر کشور قدری به طول انجامید.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در خصوص عدم تمدید زمان عرضه اوراق مشارکت تصریح کرد: با توجه به استقبال چشمگیر هموطنان و به منظور پیشگیری از تداخل و تزاحم عرضه گواهی سپرده بانک ها ، بانک مرکزی نیازی به تمدید عرضه اوراق نمی بیند.

اوراق مشارکت بانک مرکزی از روز شنبه بیست و ششم بهمن ماه سال جاری با سود علی الحساب سالانه ۲۳درصد توسط بانک‌های صادرات ، ملت و تجارت به متقاضیان عرضه شد .

اوراق مشارکت بانک مرکزی بی نام ، معاف از مالیات و قابل انتقال به غیر می باشد. همچنین نرخ سود بازخریدی این اوراق ، ۲۰ درصد و مدت آن ۶ ماهه می باشد که طی دو کوپن ۳ ماهه به خریداران ارائه می گردد.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ