فرونشست به بردسکن رسید

فرماندار بردسکن گفت: تاکنون حدود ۴ تا ۵ مورد فرونشست زمین در محورهای مختلف شهرستان گزارش شده است.

فرونشست به بردسکن رسید

به گزارش ممتاز نیوز، علی دهقان‌زاده افزود: بارش باران از ۱۱ ظهر امروز شروع شد و تا ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه نیز ادامه داشت که طی این مدت نیز بالغ‌بر ۳۰ میلیمتر بارندگی را در شهرستان داشتیم.

وی با بیان اینکه شدت سیلاب در خیابان‌های اصلی و فرعی شهر بردسکن بسیار شدید بود، عنوان کرد: یگان‌های بحران بلافاصله وارد عمل شده و اقدام به تخلیه سیلاب نمودند.

فرماندار بردسکن با اشاره به اینکه سیلاب در شهر بردسکن کنترل و به سمت دشت‌های پائین‌دست نیز هدایت و انتقال داده شدند، بیان کرد: در جاده‌های بردسکن تاکنون چندین مورد فرونشست گزارش شده است.

وی با اعلام تاکنون حدود ۴ تا ۵ مورد فرونشست زمین گزارش شده است، افزود: فرونشست‌ها در محور بردسکن به خلیل‌آباد و محور بردسکن به بجستان است.

دهقان‌زاده آسیب به اسفالت جاده‌های برون شهری و درون شهری را بسیار جدی دانست و اظهار کرد: علیرغم اینکه حدود یک ساعت برخی محورها به دلیل سیلاب مسدود شده بودند اما با تلاش نیروهای راهداری و پلیس‌راه تمامی محورهای شهرستان بازگشایی شده و تردد جریان دارد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر خسارت‌ها و مشکلات مربوط به شمال شرق شهرستان و برخی روستاهای جنوبی است، گفت: هرچند حدود ۱۰ روستا درگیر سیلاب بودند اما پیش‌بینی می‌شود خسارت‌های بسیاری وارد نشده باشد.

فرماندار بردسکن با اعلام اینکه خوشبختانه برای هیچ کدام از بندهای خاکی شهرستان مشکل خاصی به وجود نیامده است، افزود: سرریز شدن یکی از بندهای خاکی در شمال شهر موجب وقوع سیلاب در برخی از قسمت‌های شهر بردسکن شده است.

وی همچنین از وارد شدن خسارت‌های چشم‌گیر به باغات و مزارع شهرستان بردسکن خبر داد و گفت: کارشناسان جهاد کشاورزی در حال برآورد میزان خسارت‌های اولیه هستند که به زودی گزارش نهایی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/


استانی

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.