فریب پیامک‌های «شما برنده شده‌اید» را نخورید.

۰۷م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 


 رئیس پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اکنون بعضی کلاهبرداری‌ها از طریق ارتباطات الکترونیکی صورت می‌گیرد، گفت: مردم فریب پیامک‌های «شما برنده شده‌اید» را نخورند.

 

 

 

سرهنگ عبدالمطلب مرتضویان در یاسوج اظهار داشت:

 

شخصی به هویت نامعلوم با تعداد بسیاری از شهروندان تماس گرفته و بیان داشته که « از دفتر خدمات ارتباطی تماس می‌گیرم، شما در قرعه‌کشی مشترکین برنده جایزه ۲۰ میلیون ریالی شده‌اید، برای دریافت این جایزه شماره کارت عابر بانک خود را به شماره تلفن مذکور ارسال کنید».

وی با اشاره به اینکه شهروندان نباید به پیامک‌ها و تلفن‌های ناشناخته و مشکوک که احتمال کلاهبرداری در آن هست، پاسخ دهند، ادامه داد: این روزها تعداد پیامک‌های ارسالی برای شهروندان مبنی بر اینکه شما برنده شده‌اید، بسیار بسیار شده است.

مرتضویان خاطرنشان کرد: از این رو به مردم پیشنهاد می‌شود در این‌گونه مواقع هوشیار باشند و شماره کارت خود را به هیچ عنوان برای تلفن‌های مشکوک و ناشناخته ارسال نکنند.

این فرمانده ارشد انتظامی در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این‌گونه اشخاص کلاهبردار معمولاً از طریق اینترنت و با کمک شماره کارت‌های عابر بانک و دسترسی به حساب اشخاص، اقدام به انتقال وجه نقد و یا خرید اینترنتی می‌کنند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد«فتا»، از همه شهروندان درخواست کرد در صورت مراجعه با چنین اشخاص مشکوکی مراتب را با تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

وی در پایان بیان داشت: تحقیقات کارشناسان پلیس «فتا» برای شناسایی و دستگیری فرد تماس‌گیرنده مشکوک ادامه دارد.

منبع استخدام نیوز

آگهی استخدام ممتازنیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ