فضای کسب و کار نقطه اتکایی برای صنعت

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

بهبود فضای کسب وکار به صنعتگران و مدیران کمک می‌کند تا آینده کاری خود را پیش بینی و برای آن برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند.

علی رضا حائری دبیر انجمن نساجی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران گفت: قانون بهبود فضای کسب و کار در سال قبل در مجلس به تصویب رسیده و به دولت ابلاغ شده که هنوز به مرحله‌ی اجرا نرسیده است این قانون در واقع مناسبات عادلانه بین دولت و بخش خصوصی تصویب می‌کند و از نگاه عامرانه دولت به بخش خصوصی جلوگیری می کند.

وی در رابطه با فضای کسب و کار در صنعت نساجی بیان کرد: فضای کسب و کار در صنعت نساجی جدا از فضاس عمومی سایر صنایع کشور نیست ثبات در تصمیم گیری ایجاد بخشنامه های متعدد ، نوسانات نرخ ارز، مشکلات مالیاتی ، تامین اجتماعی و سرمایه گذاری خارجی از دلایل برهم زدن آرامش این معناست.

دبیر انجمن نساجی در ادامه به یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار اشاره کرد و گفت: ثبات تصمیم گیران اقتصادی یکی از مهمترین علل موثر در آرامش فضای کسب و کار است زیرا تعداد مراکز تصمیم گیری در بعد اقتصادی آفتی برای این فضا به حساب می‌آید.

دولت می‌تواند با ایجاد نظام پاسخگویی مدیران اقتصادی به بهبود این روند کمک شایان توجهی کند به گونه ای که اشخاص مسئولین عواقب و نتایج بخش نامه هایی که صادر می‌کنند را بپذیرند.

این فعال اقتصادی در پایان خاطرنشان کرد: این عوامل به صنعت گران و مدیران کمک می‌کند تا آینده کاری خود را پیش بینی و برای آن برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *