فلفل سبز از ابتلا به آب مروارید پیشگیری می‌کند

این ماده سبب کاهش میزان کلسترول خون می‌شود که این موضوع موجب کاهش احتمال گرفتگی رگ‌ها می‌شود.

فارس: تحقیقات علمی نشان داد که مصرف فلفل سبز از ابتلای چشم به بیماری آب مروارید پیشگیری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محققان آمریکایی در تحقیقات خود دریافتند که فلفل سبز سرشار از ویتامین C و رنگ سبز داخل آن آنتی اکسیدان است و کالری اندکی دارد که این وضعیت باعث می‌شود که نقشی اساسی در پیشگیری از آب مروارید و وخامت شبکیه چشم ناشی از افزایش سن ایفا کند.

فلفل از گروه گیاهان حاوی ماده زرد رنگ و سفید رنگی است که به محافظت از مرکز کره چشم کمک کرده و از آن در برابر تاثیر زیانبار نورها محافظت می‌کند و می‌توان آن را در سالاد یا پخته شده یا خام مصرف کرد.

کاپساسین ماده‌ای در فلفل است که سبب گرم بودن این گیاه می‌شود. هر چند که فلفل گیاهی گرم است، اما کاپساسین موجود در آن در واقع سبب کاهش درجه حرارت بدن می‌شود و فلفل موجب افزایش اشتها می‌شود.

کاپساسین همچنین باعث کاهش بروز زخم معده و افزایش جریان خون در قسمت مخاطی معده و تولید موکوس به وسیله دیواره معده می‌شود، بنابراین بافت معده در برابر ترشح اسید معده مصون باقی می‌ماند.

این ماده سبب کاهش میزان کلسترول خون می‌شود که این موضوع موجب کاهش احتمال گرفتگی رگ‌ها می‌شود.

فلفل همچنین از انعقاد خون در رگ‌های خونی جلوگیری می‌کند، این دو خاصیت موجب می‌شود که مصرف فلفل به پیشگیری از بیماری‌های قلبی و آرترواسکلروز (سخت شدن رگ‌ها) کمک کند.

فلفل خاصیت ضد سرطانی نیز دارد. کاپساسین موجود در فلفل، به عنوان یک ترکیب ضد‌سرطانی عمل کرده و مانع از فعالیت ترکیبات سرطان‌ زا در بدن می‌شود و از تشکیل تومور های بدخیم در بدن جلوگیری می‌کند.

فلفل یک مسکن قوی است و این گیاه ابتدا سبب تحریک درد می‌شود اما سپس شدت علایم درد را در بدن کاهش می‌دهد. فلفل همچنین موجب تحریک سیستم ایمنی می‌شود، به همین دلیل می‌تواند از ایجاد عفونت جلوگیری کند.

خاصیت ضد باکتری فلفل موجب پیشگیری و درمان اسهال عفونی می‌شود و این گیاه مانند یک داروی ضد احتقان، سبب رقیق شدن خلط و خارج شدن آن از ریه‌ها می‌‌شود.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ