قابلیت استفاده از «شاد» برای نابینایان و کم بینایان در «نسخه جدید شاد» فعال شد

وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای، از فعال شدن قابلیت استفاده دانش‌آموزان نابینا و کم‌بینا در«نسخه جدید شبکه شاد» خبر داد.

قابلیت استفاده از «شاد» برای نابینایان و کم بینایان در «نسخه جدید شاد»  فعال شد

به گزارش ممتاز نیوز، در متن اطلاعیه آموزش و پرورش آمده است: قابلیت استفاده پلتفرم آموزشی شاد برای نابینایان و کم بینایان، فعال شده است.

با مناسب‌سازی نسخه ۲.۹.۸ اپلیکیشن شاد، کاربران نابینا و کم بینا می‌توانند با استفاده از ابزار eSpeakNG منوها و پیام‌های موجود در شاد را بشنوند و به صورت شنیداری از محتوای کانال‌ها و گروه‌ها استفاده کنند.

کاربران برای استفاده از این امکان باید پس از نصب ابزار eSpeakNG، زبان گوشی خود را روی فارسی تنظیم کرده و سپس در تنظیمات گوشی گزینه talk back یا دستیار صوتی را از منوی دسترسی  فعال کنند.

شاد همچنین به منظور آشنایی بیشتر کاربران با این قابلیت، توضیحات و نحوه اجرای پلتفرم برای دانش آموزان نابینا و کم‌بینا را در بخش «شاد را بیشتر بشناسیم»، قرار داده است.

کاربران در صورت داشتن هرگونه مشکل در خصوص آپدیت جدید و اطلاعات مربوط به نحوه استفاده از این پلتفرم توسط نابینایان و کم‌بینایان، می‌توانند با تنها شماره پشتیبانی شاد، ۰۲۱۴۳۰۸۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *