قاری و حافظ ایرانی مقام اول مسابقات بین المللی قرآن را کسب کردند

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا از ستاد خبری بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قراَن کریم، بر اساس رای هیات داوران در این مسابقات ‘قاسم مقدمی’ در رشته قرائت و ‘حسین معتمدی’ -هر دو از ایران- در رشته حفظ کل قرآن کریم مقام اول را کسب کردند.

در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات که با حضور ‘علی لاریجانی’ رییس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام ‘علی اکبرناطق نوری’ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ‘سیدمحمد حسینی’ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران و مسوولان کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، از برگزیدگان این دوره از مسابقات تجلیل شد.

بر اساس رای هیات داوران این مسابقات که مرکب از ۹ داور خارجی از هشت کشور و پنج داور ایرانی بود، در رشته قرائت به ترتیب ‘قاسم مقدمی’ از ایران، ‘عزت السید راشد’ از مصر، ‘محمود سلمان علی’ از بحرین، ‘عبدالرحمن صبرالدین’ از اندونزی و ‘نجم ‌الحسن’ از بنگلادش به عنوان مقام‌های اول تا پنجم معرفی شدند.

در این مراسم که از پنج پژوهشگر قرآنی تجلیل شد، هیات داوران در رشته حفظ به ترتیب ‘حسین معتمدی’ از ایران، ‘عین‌العارفین’ از بنگلادش، ‘عبدالله عمر حامد’ از لیبی، ‘مهدی خیرالبلیل’ از سودان و ‘عبدالمالک محمد رحیم’ از افغانستان را به عنوان نفرات اول تا پنجم معرفی کرد.

بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم به عنوان مهمترین رویداد قرآنی کشور، پس از پنج روز رقابت امشب در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد به کار خود پایان داد.

در این دوره از مسابقات که ۴۷ قاری و ۵۸ حافظ در دو رشته حفظ و قرائت از ۶۸ کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند، همزمان برنامه های جانبی از جمله سومین همایش تجلیل از ۲۴ نفر از بانوان عرصه قرآنی، بازدید از اماکن مذهبی و تفریحی، برگزاری نمایشگاه محصولات قرآنی و ششمین همایش پژوهش های قرآنی برگزار شد.

فراهنگ**۱۰۰۳**۱۳۶۸**

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۹۴۷۷۲


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *