قالیباف: دلسرد کردن مردم از انتخابات هنر نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم ما طعم شیرین انتخابات واقعی را با انقلاب و امام شناختند، گفت: دلسرد کردن مردم از انتخابات هنر نیست، قهر با مشارکت پنجره فرصت را برای مردم می بندد.

به گزارش ممتازنیوز، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) گفت: سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد را به مردم عزیز ایران اسلامی و آزادگان سراسر جهان تسلیت عرض می کنم، بی شک این روز نقطه عطفی در شکل گیری انقلاب اسلامی و پیروزی آن محسوب می گردد، همچنین در چهارمین سالگرد حمله تروریستی گروهک تکفیری داعش به خانه ملت یاد و خاطره شهدای این اقدام وحشیانه را گرامی می داریم.

وی افزود: رهبر حکیم انقلاب در سالروز رحلت معمار انقلاب، تبیین بسیار مهم و دقیقی از مردمسالاری دینی به عنوان مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی ارائه دادند که به دلیل اهمیت آن نباید اجازه دهیم این مبحث ذیل فضاهای سیاسی کشور به حاشیه برود، پیروزی امام خمینی(ره)دو محور اصلی داشت، خداباوری و مردم باوری. امام بزرگوار ما با تمام وجود به وعده های خداوند متعال اعتقاد راسخ داشتند و تمام زندگیشان را بر مبنای دستورات و سنت های الهی تنظیم و هدایت کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اخلاص تمام عیار امام ایشان را به فردی خودساخته و خداباور تبدیل کرده بود که در مسیر اجرای فرامین الهی هیچ ترس و اندوهی به دل راه نمی دادند، دومین عنصر موفقیت های امام(ره)مردم باوری ایشان بود، امام (ره) معتقد بودند که تمام حکومت، دستگاه هایی در خدمت مردم است و آن عواملی که به یک نظام سیاسی قوام می‌بخشد، اراده و فداکاری یک ملت و محبت متقابل دولت و ملت نسبت به یکدیگر است.

وی ادامه داد: باور عمیق امام (ره) به توانایی مردم برای تغییر شرایط اجتماعی و اختیار آنها برای تعیین سرنوشت خود، انقلاب شکوهمند مردم  ایران را بنیان نهاد و موجب تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی گردید، حضرت امام(ره) به پشتوانه ملت دولت تشکیل دادند و تا آخرین روزهای حیات پربرکت ایشان این قدرت و بسیج عمومی مردم بود که امکان غلبه برتمام مشکلات و توطئه های دشمنان را فراهم می ساخت.

قالیباف گفت: در منطق قرآنی اعتقاد ما این است که مردم می‌توانند هر شرایطی را هر چقدر هم که سخت و دشوار باشد تغییر دهند و اراده ملت می‌تواند معجزه اجتماعی بیافریند و در انتها اراده خداوند متعال نیز در راستای اراده مردم قرار خواهد گرفت، ما از حضرت امام(ره) یاد گرفته ایم که جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر، از دید ما جمهوریت و اسلامیت دوچیز جدا از هم نیستند که به هم الصاق شده باشند، این یک حقیقت واحد است که جمهوریتش از دین گرفته شده و اسلامیتش مردمی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در آموزه های امام راحل(ره) مردمسالاری دینی در دو محور مشخص می شود، اول انتخاب حاکمان به دست مردم و با رای آن ها که مهم ترین جلوه آن انتخابات است. کسانی که با هر علت و نیتی به محض دیدن هر اشکالی انتخابات را تضعیف می‌کنند، نمی‌توانند ادعای مردم سالاری کنند.

ادامه دارد…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ