قاچاقچی مرده، مخفیانه زندگی می‌کرد

قاچاقچی حرفه‌ای که برای فرار از مجازات، با جعل گواهی فوت برای خود، پرونده قضایی‌اش را مختومه کرده بود، از سوی پلیس آگاهی بناب دستگیر شد.
چند روز پیش ماموران انتظامی شهرستان بناب در استان آذربایجان شرقی در پی گزارش مردمی مطلع شدند، یک قاچاقچی حرفه‌ای به نام ذکریا که خانواده‌اش گواهی فوت وی را به مرجع قضایی ارائه و پرونده‌اش را مختومه کرده‌اند، زنده است. در حالی که ماموران در جستجوی مرد متهم بودند، اطلاع یافتند مرد قاچاقچی به خانه‌ای در جنوب شهر در رفت و آمد است. بنابراین با هماهنگی قضایی وارد خانه فوق شدند و مرد قاچاقچی را همراه سه مرد دیگر دستگیر کردند و به پلیس آگاهی انتقال یافتند.

مرد قاچاقچی در بازجویی گفت: سال ۸۷ به اتهام حمل ۱۴۰ کیلوگرم مواد مخدر حشیش دستگیر و زندانی شدم. پس از مدتی با سپردن وثیقه در دادگاه، تا زمان دادگاه آزاد شدم. متهم اضافه کرد: مدتی بعد خانواده‌ام با همدستی یک وکیل دادگستری، برای من گواهی فوت جعلی مبنی بر مرگ بر اثر بیماری تهیه کرده و آن را در ثبت احوال به ثبت رساندند. مرد قاچاقچی یادآور شد: خانواده‌ام تاییدیه گواهی مرگ مرا به مرجع قضایی تحویل دادند و به این ترتیب پرونده من مختومه شد. از آن به بعد مخفیانه زندگی می‌کنم و جرایم خود را همچنان ادامه می‌دهم.  

۴۷۲۸۲

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ