قبرس بر لزوم مقابله با بحران بدهی یورو تاکید کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، “دیمیتریس کریستوفیاس” روز گذشته در یک کنفرانس خبری مشترک با “خوزه مانوئل باروسو” رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در نیکوزیا پایتخت قبرس گفت: اتحادیه اروپا با مشکلاتی همچون در پیش نگرفتن  سیاستهای درست اقتصادی و اشتغال زایی روبرو است.

دیمیتریس کریستوفیاس گفت : اقدامات مشترکی را با کمیسیون اتحادیه اروپا برای خروج از بحران بدهی انجام دادیم و هم اکنون تلاشهای مشترکی را با پارلمان اروپا برای مقابله با مشکلات انجام می دهیم.

این اظهارات پس از آن بیان می شود که دولت قبرس رسما درخواست خود را برای دریافت کمک مالی از اتحادیه اروپا و کمک به سیستم بانکداری مطرح کرد.

یک مقام دولت قبرس که خواست نامش فاش نشود، گفت: دولت قبرس مقامات اروپایی را از تصمیم خود برای ارائه یک برنامه کاربردی به اعضای این اتحادیه برای حمایت از اقتصاد این کشورها مطلع کرد.

دولت قبرس پس از آنکه موفق به دریافت وام از کشورهای روسیه و چین برای تقویت اقتصاد خود در سال آتی نشد، به صندوق ثبات مالی اتحادیه اروپا روی آورد و خواستار دریافت کمک ۱۰ میلیارد یورویی از اتحادیه اروپا برای حفظ ثبات مالی خود شده است.

قبرس سومین و کوچکترین اقتصاد کشورهای اروپایی را دارد و میزان سرمایه گذاری در بانکها به ۱۰ درصد رشد تولید داخلی رسیده است که همین موضوع سبب شده تا گرفتار مشکلات اقتصادی شده و نرخ بیکاری افزایش یابد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *