قدرت ۴ متری وام خرید مسکن !

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/رییس اداره طرح و برنامه بانک مسکن با بیان اینکه تسهیلات خرید مسکن این بانک تنها در ۷ درصد قیمت مسکن تاثیرگذار است و قدرت خرید حداکثر ۴ مترمربع بنای مسکونی را فراهم می‌کند، گفت: رویکرد بانک مسکن افزایش سقف وام خرید مسکن است.

به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) نادر قاسمی در گفت‌وگو با خبرگزاری‌فارس در پاسخ به این سوال که آیا بانک مسکن با روی کار آمدن دولت یازدهم برنامه‌ای برای افزایش وام ساخت یا خرید مسکن دارد یا خیر؟ افزود: باید ابتدا ببینیم سیاست دولت یازدهم بعد از انتخاب وزرا چیست و بعد از آن است که بانک مسکن می‌تواند برنامه‌های خود را برای وام خرید و ساخت مسکن ارائه کند بنابراین فعلا که باید منتظر ماند.
 وی با اشاره به اینکه به هر حال باید دید که سیاست و دیدگاه دولت یازدهم چیست، ادامه داد: دیدگاه وزیر راه و شهرسازی دولت دهم این بود که وام ساخت مسکن افزایش یابد، اما وام خرید مسکن هیچ افزایشی نداشته باشد. وی اضافه کرد: وام خریدی که در حال حاضر می‌توان با آن تنها ۳ تا ۴ متر خانه خرید نمی‌تواند چندان بر بازار و قدرت خرید تاثیرگذار باشد، اما به هر حال اگر دولت تازه و وزیر تازه مساعدت نشان دهد بانک مسکن هم آمادگی پرداخت و افزایش وام خرید را دارد. قاسمی در پاسخ به این سوال که آیا بانک مسکن توان افزایش سقف وام خرید مسکن را دارد، گفت: باید دید سیاست دولت یازدهم و وزیر تازه چیست، اما به هر حال بانک مسکن به منابع خود نگاه می‌کند و بر اساس آن تصمیم می‌گیرد.
بانک‌مسکن دنبال افزایش وام
وی ادامه داد: رویکرد بانک مسکن، رویکرد مثبتی در زمینه افزایش سقف وام خرید مسکن است.
رییس اداره طرح و برنامه بانک مسکن در پاسخ به این سوال که اگر سقف وام خرید مسکن افزایش یابد احتمال رشد قیمت مسکن نیز وجود دارد، گفت: به هیچ وجه این‌طور نیست؛ چرا که بانک مسکن در ۷ درصد جامعه تقاضای مسکن تاثیرگذار است و بقیه متقاضیان از وام خرید بانک مسکن استفاده نمی‌کنند.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *