قرارداد جدیدی برای مسکن مهر منعقد نمی‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۳۲هزار واحد مسکونی مهر در کشور آماده شده، گفت: قرارداد جدیدی به غیر از شیوه خودمالکی در مسکن مهر منعقد نمی‌شود.

ابوالفضل صومعلو با بیان اینکه به استان ها توصیه شده غیر از شیوه خودمالکی برای ساخت مسکن مهر قرارداد جدیدی منعقد نکنند، اظهار داشت: مسئولان مسکن در استانها باید با یک نیازسنجی دقیق و کارشناسی شده به نیاز واقعی مسکن در شهرها توجه داشته باشند.
وی از آماده بهره‌برداری بودن ۱۳۲ هزار واحد مسکونی مهر در کشور خبر داد و افزود: با بخشنامه‌ای که وزیر راه و شهرسازی به استانها ابلاغ کرده است، کلیه واحدها باید با خدمات زیربنایی کامل تحویل متقاضیان شود.

نگرانی چندانی از بابت افزایش قیمت آهن و میلگرد برای واحدهای مسکونی مهر وجود ندارد
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که بحث افزایش قیمت مصالح ساختمانی چه تأثیری روی قیمت تمام شده واحدهای مسکونی مهر در حال احداث دارد، گفت: با توجه به اینکه ساخت اسکلت در بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی مهر به اتمام رسیده و از این تعداد یک میلیون واحد نیز در مرحله نازک کاری قرار دارد، نگرانی چندانی از بابت افزایش قیمت مصالحی مانند آهن و میلگرد برای واحدهای مسکونی مهر وجود ندارد.
صومعلو ادامه داد: در حال حاضر میزان افزایش قیمت مسکن از سایر بازارها و میزان تورم پایین‌تر است.
وی با اعلام اینکه سقف تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی مسکن مهر، افزایش نمی‌یابد، افزود: بنا داریم مصوبه ای را به کار گروه مسکن ارائه دهیم که در صورت تصویب می توان مساعدت هایی را برای افرادی که تنها به دلیل دریافت تسهیلات در گذشته نمی توانند از مسکن مهر برخوردار شوند، در نظر گرفت.
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و شهرهای اطراف استان تهران، خاطرنشان کرد: هدف ما از اجرای طرح مسکن تهران کنترل بازار بود که به خوبی جواب داد.


پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین
بازنشر: ممتازنیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *