قرارداد صندوق توسعه ملی با بانک پارسیان

۵ م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

بینا- چهلمین قرارداد عاملیت منعقد شده بین صندوق توسعه ملی و بانک‌های کشورمان به بانک پارسیان رسید که طی آن مقرر شد جذب یک میلیارد دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی با اولویت‌هایی مشخص توسط بانک پارسیان صورت گیرد.
به گزارش بینا، اولین قرارداد عاملیت بین صندوق توسعه ملی و بانک پارسیان، با حضور مهندس نظری عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی و علی موحد نژاد رییس اداره امور بانکی و اعتبارات ، دکتر سلیمان شایسته مدیرعامل و شمس عضو هیأت مدیره بانک پارسیان امروز در محل صندوق منعقد شد.
مهندس محمدرضا نظری، عضو هیأت عامل و معاون قراردادهای عاملیت و اعتبارات صندوق توسعه ملی در مراسم انعقاد این قرارداد گفت: صندوق توسعه ملی به استناد قانون موظف است توان کارشناسی بانک‌هایی که می‌خواهند به عنوان بانک عامل ایفای نقش کنند را رصد کند. با توجه به اطلاعاتی که از شبکه بانکی کشور گرفته شده است بانک پارسیان در بسیاری از شاخص‌ها اعم از سرمایه پایه، کفایت سرمایه و … موقعیت مناسبی دارد.
وی خاطرنشان کرد: این قرارداد عاملیت به مبلغ یک میلیارد دلار با اولویت پرداخت برای پالایشگاه‌ها و تولید فرآورده‌های نفت، بنزین و گازوییل منعقد می‌شود و امیدواریم بانک پارسیان با توجه به توان و ظرفیتی که دارد بتواند در سریعترین زمان ممکن این منابع را جذب کند.
بر طبق این گزارش، دکتر شایسته مدیر عامل بانک پارسیان نیز با یادآوری اینکه ۱۰ سال از فعالیت این بانک سپری می‌شود، بانک پارسیان را بزرگترین بانک خصوصی کشور و پنجمین بانک کشور از نظر سهم بازار بانکی معرفی کرد و گفت: بانک پارسیان بیش از دو سال است که در بخش نفت و انرژی فعال است.
وی افزود: قرارداد عاملیتی که به امضاء رسید به زودی عملیاتی خواهد شد چون در حال حاضر چهار طرح آماده ارائه به صندوق توسعه ملی داریم.
دکتر شایسته خاطرنشان کرد: حرکتی که از سوی صندوق توسعه ملی برای رشد و توسعه فعالیت‌های تولیدی کشور شکل گرفته است حرکت بسیار مثبتی است. در شرایطی که مقابل تحریم‌های دشمن هستیم، صندوق توسعه ملی و سیستم بانکی کشور می‌توانند کمک کنند که بخش بسیاری از آنها غیرفعال شود.

RSS
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ