قرارگاه خاتم‌الانبیاء آمادگی خود را برای کمک‌به آواربرداری پلاسکو اعلام کرد

سیاست > نظامی – میزان نوشت: معاون هماهنگ کننده گروه تخصصی کربلا قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: به محض اعلام نیاز مجدد آمادگی داریم که دستگاه‌های جدیدی را وارد عمل کنیم.

سرهنگ نورالله صدرا در خصوص اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در روند عملیات آواربرداری از ساختمان پلاسکو با اشاره به حضور این قرارگاه در لحظات اولیه حادثه پلاسکو، گفت: در بحث امکانات و تجهیزات و نیروی متخصص، از همان روز حادثه به کمک شهرداری آمدیم و موارد مورد نیاز آن‌ها را تأمین کردیم.

وی ادامه داد: اکیپ‌های تخصصی و برشکاری بعلاوه تجهیزات لجستیکی مانند بیل مکانیکی، بلدوزر و لودر در محل در حال فعالیت هستند و تا کنون ۶ بیل مکانیکی، ۳ لودر، ۱۰ کامیون و ۱ جرثقیل ۲۵ تنی و همچنین ۱۰۰ نفر در قالب تیم های عملیاتی که به صورت شیفتی در حال فعالیت هستند، به محل اعزام شده‌اند.

معاون هماهنگ کننده گروه تخصصی کربلا قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) خاطرنشان کرد: یک سری از گروه‌های دیگر ما نیز در حالت آماده‌باش هستند تا در صورت نیاز به محل اعزام شوند.

صدرا درباره پیش‌بینی زمان پایان کار آواربرداری نیز گفت: پایان کار آواربرداری بستگی به حجم آوارها دارد اما احتمالاً بیش از یک هفته زمان می‌برد چراکه سازه ساختمان فلزی است و درهم‌تنیدگی مصالح کار را عقب می‌اندازد.

وی افزود: همچنین این امکان وجود دارد که در سازندگی‌های آینده منطقه با تدابیری که مسئولان می‌اندیشند، حضور داشته باشیم.

صدرا در خصوص نحوه کمک‌رسانی قرارگاه خاتم‌الانبیاء در جریان این حادثه اظهار کرد: در آغاز حادثه پلاسکو، قرارگاه خاتم‌الانبیاء به دستور سردار عبدالهی با تمام قوا وارد عمل شد و دستگاه‌های زیاد به همراه نیروهای مجرب را به این کار اختصاص داد. بیش از ۱۰۰ نیروی متخصص و ۲۰ دستگاه سنگین به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: به محض اعلام نیاز مجدد آمادگی داریم که دستگاه‌های جدیدی را وارد عمل کنیم. این دستگاه‌ها شامل جرثقیل‌های بلند، بیل‌های تخصصی و دستگاه‌های برش و خمش است.

۲۹۲۱۲

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. بولتن نیوز گفت:

    لطفاً در تلگرام پیام بدید» ۰۹۳۹۸۴۳۲۲۳۳

    بولتن نیوز BultanNews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ