قشقاوی:کشورهای دیگر زمینه‌ لازم برای مشارکت ایرانیان خارج از کشور درانتخابات را فراهم کنند

۲۴اردیبهشت،

isna.noor-2.jpg

نخستین جلسه مشترک اعضای هیات نظارت و اجرایی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور، عصر روز دوشنبه با حضور مدیران ارشد وزارت امور خارجه و نمایندگانی از شورای نگهبان در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حاضران در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اهم اقدامات صورت گرفته، به بحث و تبادل نظر برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم در بین هم‌وطنان خارج از کشور پرداختند.

در ابتدای این جلسه، حسن قشقاوی، رییس هیات نظارت بر انتخابات خارج از کشور، با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال “حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی” بر لزوم تمهید همه لوازم برای مشارکت گسترده هموطنان خارج از کشور در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: از همه کشورها انتظار می رود که در همکاری با نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، زمینه‌های لازم برای مشارکت هرچه بیشتر ایرانیان مقیم خارج در انتخابات را فراهم کنند.

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، همزمان با داخل کشور در ۱۲۰ کشور جهان و در بالغ بر ۲۸۰ شعبه اخذ رای در ۵ قاره جهان برگزار می‌شود. زمان آغاز اخذ رای انتخابات در هر منطقه با توجه به ساعت رسمی آن کشور، ساعت ۸ صبح روز بیست و چهارم خرداد ماه خواهد بود. ایرانیان مقیم یا مسافر، در خارج از کشور با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی می توانند در رای‌گیری یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *