قطاری که در ایستگاه ها توقف نمی کند

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 قطاری که در ایستگاه ها توقف نمی کند

قطاری که در ایستگاه ها توقف نمی کند

یک طراح چینی به نام «چن جیانجون»، مفهوم انقلابی قطاری را ارائه داده که هرگز در ایستگاه‌ها برای پیاده و سوارکردن مسافران توقف نمی‌کند.

به گزارش ممتازنیوز، در این طرح، به جای انتظار بر روی پلت‌فرم، مسافران در یک پاد(Pod) و بر روی ریل‌ها منتظر قطار می‌مانند.
زمانی که قطار از درون ایستگاه عبور می‌کند، پاد بر روی سقف آن قفل شده و مسافران از راه‌پله آن پایین می‌آیند و به بدنه اصلی قطار وارد می‌شوند.
این کابین سپس به انتهای قطار رفته و در آنجا افرادی که می‌خواهند در ایستگاه بعدی پیاده شوند، از پله‌ها بالا رفته و به پاد موجود در بر بالای سقف وارد می‌شوند.
زمانی که قطار به ایستگاه بعدی وارد می‌شود، این پاد از آن جدا شده و پاد بعدی مسافران را وارد قطار می‌کند.
جیانجون در ویدیویی که از این طرح ارائه داده ، سفری را بین پکن و گوانگژو توضیح می‌دهد که در آن بیش از ۳۰ ایستگاه توقف وجود دارد.
به گزارش ایسنا، به گفته این طراح، چنانچه در هر ایستگاه برای پیاده و سوارکردن مسافر پنج دقیقه زمان لازم باشد، در مجموع، دو ساعت و ۳۰ دقیقه به زمان کامل سفر اضافه می‌شود.
وی همچنین بر این باور است که این مفهوم بدون توقف و حرکت‌کردن قطار در هر ایستگاه، در انرژی و سوخت صرفه‌جویی می‌کند.
با این حال، در فیلم ارائه‌شده در خصوص این موضوع که افراد معلول یا اشخاصی که قادر به استفاده از راه پله نیستند، چگونه می‌توانند از سیستم جدید استفاده کنند، توضیحی داده نشده و همچنین هیچ طرحی برای عملی‌کردن این ایده ارائه نشده است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ