قطعنامه تازه سازمان ملل علیه سوریه

۲۳فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

وزارت خارجه روسیه خبر داد پیش‌نویس قطعنامه تازهی علیه سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل در حال آماده‌سازی است که مسکو با آن مخالفت خواهد کرد.

به گزارش ممتازنیوز، فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم» نوشت: وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که پیش‌نویس قطعنامه تازهی علیه سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل در حال آماده سازی است.

روسیه خبر داد که بعضی کشورها پیش‌نویس قطعنامه تازهی علیه سوریه را آماده کرده‌اند که در مجمع عمومی سازمان ملل آن را به رأی خواهند گذاشت و با توجه به احتمال افزایش تنش در سوریه مسکو به این قطعنامه رأی مخالف خواهد داد.

مسکو خاطر نشان کرد که این قطعنامه نیز مانند دو قطعنامه پیشین که در مجمع عمومی تصویب شده و کاملا یک طرفه است و حکومت سوریه را مسئول همه کشتارهای صورت گرفته در کشور می‌داند درحالی که این مسأله بر خلاف واقعیت است.

روسیه یادآور شد که با توجه به رفتارها و اقدامات غیرقانونی و تروریستی معارضان و حمایت کامل نظامی و مالی از گروه‌های مسلح به وسیله کشورهای خارجی، روسیه این قطعنامه را تأیید نخواهد کرد و این قطعنامه با گزارش‌های متعدد سازمان در مورد نقض حقوق بشر از سوی گروه‌های معارض مسلح در تضاد است.

وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که پیش‌نویس این قطعنامه سرشار از تناقض‌هاست از جمله اینکه تصمیم اتحادیه عرب برای اعطای مشروعیت به معارضان را تأیید می‌کند و از سوی دیگر با صدور قطعنامه‌های مختلف علیه حکومت سوریه نشان می‌دهد که به مشروعیت دمشق معترف است.

مسکو افزود: کشورهای که خواهان تصویب این قطعنامه می باشند تلاش می‌کنند از طریق مجمع عمومی سازمان ملل حکومت سوریه را سرنگون کنند در حالی که به پیامدهای این سناریو در منطقه توجه نمی‌کنند.

باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ