قطع برق هشت اداره پرمصرف در آذربایجان‌غربی

مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی گفت: برق هشت اداره پر مصرف استان در پی بی توجهی به اخطارهای صادر شده، قطع شد.

قطع برق هشت اداره پرمصرف در آذربایجان‌غربی

به گزارش ممتاز نیوز، طاهر کیامهر افزود: مصرف برق ادارات و دستگاه های اجرایی از ابتدای اجرای طرح مدیریت بار یعنی از ۱۶خردادماه در استان، با دقت مورد پایش قرار می‌گیرد و در همین راستا اخطارهایی صادر و نسبت به قطع برق دستگاه های پر مصرف اقدام می‌شود.

وی اضافه کرد: در همین راستا صبح امروز پس از مراجعه اکیپ‌های ارزیابی و نظارت، برق هشت اداره پر مصرف استان که نسبت‌ به اخطارها بی توجه بودند، قطع شد.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ مورد اخطاریه قطعی برق نیز برای ادارات و بانک‌های پر مصرف استان صادر شد که در صورت رعایت‌نشدن سقف مجاز مصرف توسط این ادارات و پس از صدور اخطاریه قبلی، برق این ادارات پرمصرف قطع می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به افزایش بی سابقه مصرف برق استان در سال ۱۴۰۳ نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: طی روزهای گذشته مصرف برق استان به طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و رکورد پیک بار سال گذشته زده شد.

کیامهر افزود: در زمان اوج بار روز چهارشنبه ۳۰ خردادماه امسال، یک هزار و ۱۵۱ مگاوات مصرف در آذربایجان غربی ثبت شد که نشان دهنده ۹ درصد افزایش بار نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی همچنین بر لزوم و همراهی مردم با برنامه های مدیریت مصرف اشاره کرد و افزود: افزایش استفاده از وسایل سرمایشی به دلیل افزایش دمای هوا عمده ترین علت افزایش بار مصرفی امسال است و ادامه این رویه با توجه به ورود به فصل تابستان نگران کننده است.

انتهای پیام/


استانی
آذربایجان‌غربی

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.