قهرمانی تقیان در آسیا با طعم رکوردشکنی

۰۱ تیرماه ۱۳،

وزنه‌بردار دسته ۷۷ کیلویی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به دو مدال طلا و یک مدال نقره رسید.

 در ادامه چهل و چهارمین دوره رقابت های وزنه برداری قهرمانی آسیا که به میزبانی آستانای قزاقستان در حال برگزاری است، از ساعت ۲۰ امشب به وقت این کشور وزنه برداران دسته ۷۷ کیلوگر به مصاف هم رفتند.

به گزارش فارس، در این دسته که با حضور ۱۴ وزنه بردار یکی از شلوغ ترین دسته ها به شمار می رود، رسول تقیان از ایران برای کسب عناوین برتر آسیا به مصاف حریفان سرسختی از کره شمالی، چین و قزاقستان رفت.در این وزن رسول تقیان که در استارت لیست پس از وزنه بردار کره شمالی با ورودی ۳۴۵ در جایگاه دوم قرار داشت در حرکات یکضرب و برای بار اول درخواست وزنه ۱۵۵ کیلویی را کرد که در مهار آن موفق بود. وی در مرتبه دوم هم وزنه ۱۶۰ کیلویی را با موفقیت بالای سر برد.

تقیان برای بار سوم هم به خوبی از پس وزنه ۱۶۳ کیلویی برآمد با این حال پشت سر کوانگ سنگ کیم، وزنه بردار کره شمالی که وزنه ۱۶۴ کیلویی را مهار کرد به نقره دو ضرب رسید. پس از این دو هم وزنه برداری از چین با مهار وزنه ۱۶۰ کیلویی سوم شد.

در حرکات دوضرب تقیان در حالی روی تخته آمد که ۱۱ نفر کار خود را تمام کرده و تنها رقیب چینی و ازبکش باقی مانده بود.

تقیان کار خود را با مهار وزنه ۱۹۵ کیلویی آغاز کرد. وی در ادامه وزنه ۲۰۳ کیلویی را در حالی درخواست کرد که دیگر وزنه برداری باقی نمانده بود. وی در مهار این وزنه ناموفق بود.

در حرکت سوم تقیان این وزنه را مهار کرد و به مدال طلای دوضرب و مجموع رسید.

در این حرکت وزنه برداران چین و کره شمالی با مهار وزنه های ۱۸۶ و ۱۸۱ دوم و سوم شدند.

در حرکات مجموع هم تقیان با ثبت رکورد ۳۵۸ به مدال طلا رسید وزنه برداران چین و کره شمالی با مجموع ۳۵۶ و ۳۵۵ کیلو دوم و سوم شدند.  تقیان رکورد ایران که با ۳۶۵کیلوگرم در اختیار محمدعلی برخواه بود را شکست.

عصر امروز و قبل از آغاز این رقابت هم سجاد بهروزی از ایران موفق به کسب دو مدال طلا و یک نقره شده بود.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ