قیمت روز موبایل/بازار تلفن‌های همراه هوشمند در اختیار گالاکسی و آی‌فون

خبرگزاری آریا – نتایج یک بررسی نشان می‌دهد شرکت‌های سامسونگ و اپل همچنان بازار تلفن‌های همراه هوشمند جهان را در اختیار خود گرفته‌اند.
به گزارش خبرگزاری آریا ، شرکت مطالعاتی ABI در گزارشی اعلام کرد که شرکت سامسونگ و رقیب نزدیک وی یعنی شرکت اپل همچنان در بازار تلفن‌های همراه هوشمند جهان یکه‌تازی می‌کنند و بیش از نیمی از این بازار در اختیار این دو شرکت است.
بر این اساس در نیمه اول سال جاری میلادی فروش تلفن‌های همراه هوشمند در جهان به ۱۴۵ میلیون دستگاه رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۴۱ درصدی نشان می‌دهد. در این میان شرکت کره‌ای سامسونگ توانسته است در سه ماهه اول سال جاری میلادی از فروش ۴۳ میلیون دستگاهی تلفن‌های همراه هوشمند سری گالاکسی خود سود خوبی کسب کند و به قدرت اصلی این بازار تبدیل شود. شرکت اپل نیز با فروش ۳۵ میلیون دستگاهی تلفن‌های آی‌فون خود در مکان دوم قرار دارد. براساس آمارها شرکت‌های سامسونگ و اپل در مجموع ۵۵ درصد از بازار فروش تلفن‌های همراه هوشمند جهان را به خود اختصاص داده‌اند و این در حالی است که ۹۰ درصد از سود عملیاتی این دو شرکت از محل فروش تلفن‌های همراه هوشمند کسب می‌شود.
آمارهای منتشره از سوی شرکت مطالعاتی ABI نشان می‌دهد که شرکت نوکیا نیز با فروش ۱۲ میلیون دستگاهی تلفن‌های همراه هوشمند در مکان سوم جای گرفته است.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *