قیمت نفت به ۱۰۲ دلار و ۷۶ سنت رسید

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه اکتبر در بازار لندن با ۳ سنت کاهش به ۱۰۲ دلار و ۷۶ سنت رسید.

قیمت نفت در معاملات امروز  کاهش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۱۰۲ دلار و ۷۶ سنت معامله شد.

در حالی که تضعیف تولید در نقاط مختلف جهان از آلمان گرفته تا چین، نگرانی ها از کاهش تقاضا برای نفت را افزایش داده است، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امروز کاهش یافت. قیمت نفت برنت نیز اندکی کاهش یافت.

قیمت نفت خام آمریکا از ۲۹ اگوست تاکنون ۰٫۵ درصد کاهش یافته است. دیروز بازار نفت در نیویورک تعطیل بود. شاخص های خرید تولید در کشورهای آلمان، ایتالیا، انگلیس و چین در ماه آگوست به کمتر از میزان پیش بینی ها رسید، در حالی که تولید نفت اوپک به بالاترین میزان در یک سال اخیر افزایش یافت.

حاناتان بارات، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «روند کاهش قیمت نفت در جریان است.» وی افزود: «اوپک در حال تولید نفت کافی برای تسکین دادن هر گونه مسئله موجود یا هر مسئله ای است که احتمال دارد بروز کند.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت برای تحویل در ماه اکتبر در بازار نیویورک با ۴۴ سنت کاهش به ۹۵ دلار و ۵۲ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در ماه گذشته ۲٫۳ درصد کاهش یافت و در طی امسال نیز افتی ۲٫۷ درصدی داشته است.

قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه اکتبر در بازار لندن با ۳ سنت کاهش به ۱۰۲ دلار و ۷۶ سنت رسید. فاصله قیمت نفت خام آمریکا و نفت برنت به ۷ دلار و ۳ سنت رسید، در حالی که این رقم در پایان معاملات روز ۲۹ آگوست ۷ دلار و ۲۳ سنت بود.

بر اساس تحقیق بلومبرگ، تولید نفت ۱۲ کشور عضو اوپک در ماه آگوست ۸ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به ۳۱٫۰۳۳ میلیون بشکه در روز رسید. آمار میزان کل تولید اوپک در ماه جولای ۸۰ هزار بشکه کاهش یافت و به ۳۰٫۱۴۲ میلیون بشکه در روز رسید که ناشی از اصلاح آمارهای تولید نفت ایران و نیجریه بود.

– .

آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ