قیمت اسکناس نو در آستانه عید غدیر خم

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

با نزدیکی به ایام عید مانند عید نوروز، عید قربان و عید غدیر حجم سروصدای” اسکناس نو، اسکناس نو” فضای میدان فردوسی که یکی از مراکز اصلی خرید و فروش اسکناس و ارز به حساب می‌آید را به شدت پر می‌کند.

به گزارش ایسنا، با نزدیکی به عید غدیر حجم فروشندگان اسکناس نو در میدان فردوسی به شدت افزایش یافته است و این مورد در چند وقت قبل بی‌سابقه بوده زیرا در اکثر اوقات فروشندگان ارز، سکه و اسکناس نو در خیابان فردوسی و در نزدیکی میدان سکه به دادو‌ستد می‌پردازند.

در حال حاضر اسکناس نو ۲۰۰ تومانی، ۵۰۰ تومانی، ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تومانی در بازار موجود است که به ترتیب هر بسته ۱۰۰تایی آن‌ها ۲۲ هزار تومان، ۵۳ تا ۵۶ هزار تومان، ۱۰۷ هزار تومان و ۲۰۶ و ۲۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

عرضه این چنینی اسکناس نو در حالی صورت می‌گیرد که شعب بانک‌ها در شب عید سال نو به هر فرد با ارائه‌ی کد ملی مبلغ ۳۰۰ هزار تومان آن هم با اسکناس‌های ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تومانی پرداخت کرده‌اند و در حال حاضر اکثر شعب بانک‌ها اسکناس نو به اشخاص عادی برای رفع نیاز خود در عید غدیر اعطا نمی‌کنند.

در رابطه با خرید و فروش اسکناس نو معیارهایی هم‌چون شماره ردیف، امضاء وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی و هم‌چنین طرح روی اسکناس جزو مولفه‌های تاثیر‌گذار بر تعیین قیمت اسکناس به حساب می‌آید.

یکی از فروشندگان خیابان فردوسی در این باره گفت: مولفه‌ی عکس، امضاء و شماره ردیف اسکناس در خرید‌های کوچک و برای رفع نیاز شب عید آنچنان تاثیر‌گذار نیست و عرضه و تقاضا عامل اصلی تعیین قیمت است.

وی ادامه داد: این مولفه‌ها زمانی تاثیر‌گذار می باشند که حجم خرید بالا بوده و برای کلکسیون خرید صورت گیرد.

او تاکید کرد: در حال حاضر هر بسته ۱۰۰تایی ۲۰۰ تومانی چاپ قدیم که طرح تظاهرات ملی روی آن کار شده است، ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *