قیمت جدید پژو ۲۰۶ تعیین شد

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

http://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2013/11/e91260f815baffd160a98e455af176e1.jpg

شورای رقابت قیمت جدید خودروی پژو ۲۰۶ را تعیین کرد.

در نرخ‌گذاری اخیر تعدادی از محصولات ایران‌خودرو، سایپا و مدیران خودرو از سوی شورای رقابت، قیمت‌ها حدودا بین چهار تا هفت درصد افزایش و این در حالی بود که قیمت پژو ۲۰۶ حدود ۲۰درصد کاهش یافته بود. همین موضوع اعتراض ایران‌خودرو را در پی داشت و در نهایت طی مذاکراتی شورای رقابت با پذیرفتن استدلال این خودروساز، قیمت جدید این خودرو را بسته به مدل‌ و تیپ‌های مختلف بین یک تا سه درصد افزایش داد.

به عنوان نمونه قیمت جدید پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از سوی شورای رقابت ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است که با افزایش یک تا سه درصدی آن قیمت جدید این خودرو بین ۳۶ میلیون تا ۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود. این در حالی است که تاکنون این خودرو به قیمت حدود ۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از سوی ایران خودرو به فروش می‌رسید.

عبدالله بابایی با اشاره به اینکه در روند ارائه اطلاعات خودروسازان به شورای رقابت برای اصلاح قیمت انواع پژو ۲۰۶ در نهایت قیمت این خودرو با افزایش یک تا دو درصدی روبه رو شده است، اظهار داشت: در فرمول جدید دستورالعمل قیمت گذاری برخی از خودروها همانند ۲۰۶ با ابهامات روبه رو  بودند که در نتیجه ارسال اطلاعات به شورای رقابت با اصلاحاتی همراه شد.

پیش از این هاشم یکه زارع مدیر عامل ایران خودرو گفته بود: ایران خودرو از همان روزهای نخست انتشار برخی از قیمت ها از سوی شورای رقابت، مغایرت هایی را با اطلاعات و قیمت‌های خود مشاهده کرد که  با تماس با شورای رقابت و ارسال نمایندگان خود به این شورا در نهایت مقرر شده در قیمت برخی از خودروها همانند پژو ۲۰۶ اصلاحاتی انجام شود.

وی اضافه کرد: در سایر محصولات همانند پژو ۴۰۵ و پژو پارس نیز نقطه نظرات جزئی مد نظر ما بود که از آن صرف نظر کردیم.

در حال حاضر خودروی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پژو ۲۰۶ صندوق دار v8 دو ایربگ ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در سطح بازار به فروش می‌رسد.

قیمتهای فوق از سوی خروجی شورای رقابت و خودروسازان اعلام شده و سابقه نشان داده است که مغایرت بسیار زیادی بین قیمتهای این دو سازمان می باشد و اقتصادی هیچ مسئولیتی در قبال قیمتهای ارایه شده ندارد .

آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *