قیمت جهانی طلا در یک هفته ۵۰ دلار افزایش یافت

چکیده: به دنبال افزایش امیدواری نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا و کاهش ارزش دلار قیمت جهانی طلا با افزایش ۵۰ دلاری طی یک هفته گذشته به ۱۶۶۹ دلار در هر اونس طی امروز رسید.

به گزارش رویترز، قیمت طلا امروز جمعه در بازارهای جهانی با طی سریع ترین روند رشد هفتگی در طی بیش از دو ماه اخیر، به بالاترین سطح طی چهار ماه و نیم گذشته رسید.

بهبود شاخص های بخش تولید در آمریکا و وجود آشفتگی در بازار کار این کشور پیام های متناقضی را به سرمایه گذاران منتقل کرده است در عین حال قیمت طلا طی روزهای اخیر روندی صعودی را طی کرده است.

بر این اساس، بهای طلا امروز به ۱۶۶۹ دلار در هر اونس رسید که نسبت به یک هفته ۵۰ دلار رشد قیمت را نشان می دهد. بهای طلا روز پنجشنبه نیز به ۱۶۷۴ دلار در هر اونس رسیده بود. کاهش ارزش دلار یکی از دلایل مهم افزایش قیمت طلا طی روزهای اخیر عنوان شده است. ارزش برابری یورو به دلار در روز جمعه به بیش از ۱٫۲۵ دلار رسیده است.

قیمت نقره نیز با کاهش ۰٫۲ درصدی امروز به ۳۰٫۴۶ دلار در هر اونس رسید تا میزان رشد هفتگی قیمت این فلز نیز به بیش از ۸ درصد برسد. این بالاترین قیمت نقره از پایان اکتبر گذشته به شمار می رود.

پلاتین نیز با پشت سر گذاشتن سریع ترین روند رشد هفتگی قیمت در طی ۶ ماه گذشته به ۱۵۳۷٫۵۰ دلار در هر اونس رسید.


ارانیکو – آخرین اخبار و مقالات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ