قیمت خانه ثابت می‌ماند

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/به گفته شادمان در صورت ثبات قیمت مصالح ساختمانی قیمت خانه هم به ثبات نسبی می‌رسد.
یک کارشناس مسکن معتقد است: کاهش و افزایش چشمگیری در بازار مسکن نخواهیم داشت و با تثبیت قیمت‌ مسکن در دولت تازه، خرید و فروش به روال خود برمی‌گردد و متقاضیان توان خرید بیشتری بدست می‌آورند.

به گزارش ممتاز : کیوان شادمان اظهار کرد: تا زمان روی کار آمدن دولت تازه وضعیت بازار مسکن به همین روال و با اندکی رکود همراه است.

وی افزود: در مدت اخیر با کاهش اندک نرخ ارز مواجه بودیم و این کاهش چندان در بازار مسکن تاثیرگذار نبود فقط کمی رکود به این بازار آمده است.

شادمان با اشاره به اینکه قیمت مصالح ساختمانی و نحوه قیمت‌گذاری تاثیرگذارترین امر در تعیین قیمت خانه می باشند، ادامه داد: کاهش چشمگیر قیمت مسکن در ماه‌های آینده بعید به نظر می‌رسد اما افزایش چندانی هم در قیمت‌ها پیش‌بینی نمی‌شود.

این کارشناس معتقد است: گرچه با کاهش و افزایش چشمگیر قیمت مسکن مواجه نمی‌شویم اما شاهد رونق نسبی در بازار خواهیم بود؛ به گونه‌ای که متقاضیان توان بهتری در خرید خانه مورد نظرشان بدست می‌آورند.

وی دربارهٔ تعیین نرخ مشخص برای هر محله و خانه در کشور گفت: هیچ بازاری در دنیا به این صورت که نرخ مشخصی را به خود اختصاص دهد نیست چرا که قیمت تمام شده مسکن شامل قیمت زمین، عوارض شهرداری، مصالح و … است که هر کدام در قیمت خانه تاثیرگذار می باشند.

به گفته شادمان در صورت ثبات قیمت مصالح ساختمانی قیمت خانه هم به ثبات نسبی می‌رسد.

– ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ