قیمت دلار به ۱۶۰۰ تومان می رسد

 

سیبنا:  نائب رئیس کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه ملت ایران بحران‌های زیادی را پشت سر گذاشته که نوسانات ارز در مقابل آن ناچیز است، گفت: فضای روانی و هیجانی بازار ارز تمام شود، دلار به ۱۶۰۰ تومان که قیمت واقعی آن است، خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ایران محمد پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر موفقت آمیز بودن تحریم‌ها علیه ملت ایران، گفت: آمریکا، ملت ایران را وارد یک جنگ اقتصادی کرده است و در این جنگ به طور طبیعی ملت ایران صدماتی خواهند دید اما شدت این صدمات اندک خواهد بود.

وی با بیان اینکه ملت ایران بحران‌های فراوانی را پشت سر گذاشته‌اند و نوسانات ارز در مقابل آن بحران‌ها ناچیز است، افزود: در جنگ نظامی، ملت ایران که مجبور بود سیم‌خاردار را از بیگانگان خرید کند، هزینه داد و نتیجه آن خودکفایی و استقلال اقتصادی ایران شد.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه نوسانات ارز حاصل بعضی سوءمدیریت‌هاست، تصریح کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند که اگر اعداد و ارقام را محاسبه کنند، متوجه خواهند شد حتی بدون فروش یک بشکه نفت، ایران می‌تواند قیمت ارز به قیمت واقعی آن که حدود ۱۶۰۰ تومان است برساند.

وی با تاکید بر اینکه ایران بیش از ۴۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد و با استفاده بخشی از آن می‌تواند فضای ارزی را متحول کند، خاطر نشان کرد: فضای حاکم بر نوسانات ارزی روانی است؛ عرضه و تقاضا به هیچ عنوان منطقی به نظر نمی‌رسد چرا که وضعیت ارز در کشور هیجانی شده و به محض اینکه دولت آن را به سمت واقعی هدایت کند، ارز به شدیدترین حالت ممکن شکسته و به قمیت واقعی خود یعنی ۱۶۰۰ تومان خواهد رسید.

پور ابراهیمی با بیان اینکه، ایران در شرایط کنونی هیچ مشکلی در فروش نفت خود ندارد، خاطرنشان کرد: دولت ایران ذخایر ارزی فراوانی در بانک‌های خارجی دارد که امید دشمن را ناامید خواهد کرد.

نماینده مردم کرمان گفت: هر چقدر دشمنی آمریکایی‌ها با ملت ایران بیشتر شود، اتحاد و همبستگی مردم بیشتر خواهد شد.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ