قیمت مسکن کنار دریاچه چیتگر

اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش نوساز به نقل از دنیای اقتصاد، در حاشیه دریاچه چیتگر یکسری از زمین‌ها متعلق به تعاونی و مابقی شخصی می باشند که امتیاز بعضی از ساخت وسازها در این زمین‌های تعاونی به سبب استقبال خریداران پیش فروش هم می‌شوند.

یکی از فعالان بازار مسکن در منطقه ۲۲ واقع در شهرک راه آهن (شهرک گلستان) در رابطه با تاثیر دریاچه چیتگر بر بازار مسکن این منطقه گفت: قبل از اینکه دریاچه چیتگر طراحی و اجرا شود قیمت پیشنهادی هر متر مربع واحدهای مسکونی در حاشیه این دریاچه حدود ۳ تا ۴ میلیون تومان برآورد می‌شد، اما حال با اتمام پروژه و بهره‌برداری از این دریاچه قیمت پیشنهادی این دسته از واحدهای مسکونی به ۵ تا حدود ۷ میلیون تومان نوسان پیدا کرد.

وی در ادامه افزود: از عیدنوروز تا به امروز به قیمت پیشنهادی واحدهای مسکونی حداقل متری ۵۰۰ هزار تومان افزوده شده است و از طرف دیگر قیمت پیشنهادی هر متر مربع زمین در حاشیه دریاچه بین ۷ تا ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین می‌شود.

شکوهی خاطرنشان کرد: دریاچه چیتگر به اندازه‌ای که ارزش املاک حاشیه و مشرف به دریاچه را تحت تاثیر قرار داده، بافت مسکونی داخل شهرک را تحت تاثیر خود از لحاظ قیمت قرار نداده است. این مشاور املاک خاطرنشان کرد: به سبب وجود این دریاچه پروژه‌های بسیاری به منظور ساخت و ساز در حال اجرا است؛ چراکه تقاضا افزایش یافته است.

از سوی دیگر بنگاهداری در منطقه ۲۲ دربارهٔ تاثیر دریاچه چیتگر بر حجم متقاضیان مسکن این منطقه و میزان نوسان قیمت واحدهای مسکونی مشرف به این دریاچه تصریح کرد: پارسال نزدیک شب عید بازار خرید و فروش بسیار پر رونق بود، اما در حال حاضر بازار با کمی رکود مواجه شده است اما با این حال متقاضی بسیاری در بازار حضور دارند.

طبقات مشرف به دریاچه دارای قیمت بیشتر
فرزانه در رابطه با قیمت پیشنهادی واحدهای مسکونی در قالب مجتمع‌های حاشیه این دریاچه عنوان کرد: از متری ۶ میلیون تومان تا بالای ۷ میلیون تومان هم به بنگاه‌ها سپرده شده است، البته افزایش پلکانی قیمت مربوط به تعداد طبقات می‌شود که منظره بهتر و کامل‌تری از دریاچه را برای ساکنان واحد فراهم می‌کند. وی علاوه براین در رابطه با قیمت پیشنهادی امتیاز زمین‌های تعاونی در جوار دریاچه چیتگر گفت: بین ۴ میلیون تا ۴۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود.

۴ میلیون تنها هزینه خرید یک امتیاز از تعاونی است و حتی گودبرداری هم صورت نگرفته است، اما ۴۰۰ میلیون تومان امتیاز واحدی است که تا چند هفته آینده تحویل داده می‌شود.

آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *