قیمت هاستینگ داخلی کاهش می‌یابد

۳۰م دیماه ،

دبیر شورای عالی فضای مجازی از کاهش هزینه میزبانی وب پایگاه اینترنتی در داخل کشور در مقایسه با میزبانی های خارج از کشور خبر داد.
مهدی اخوان بهابادیˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به میزبانی پایگاه اینترنتی هایی با محتوای فارسی در کشور گفت: در حال حاضر میزان هزینه میزبانی پایگاه اینترنتی در خارج از کشور بسیار بالاست.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تفاوت قیمت میزبانی داخلی و خارجی کم شده است گفت: تغییراتی که در این زمینه اعمال می کنیم هزینه میزبانی برای وب پایگاه اینترنتی داخلی را در مقایسه با وب پایگاه اینترنتی خارجی کاهش یابد.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی خاطرنشان کرد: کاهش هزینه میزبانی وب پایگاه اینترنتی ها در داخل کشور سبب سوق دادن مردم از استفاده از دیتاسنتر های بومی می گردد.
وی اضافه کرد: شورای عالی فضای مجازی به دنبال این است که دسترسی به محتوای ایرانی و اسلامی را برای مردم دربارهٔ محتواهای خارجی راحت تر کند و از سوی دیگر هزینه دسترسی برای ارایه کنندگان محتوا و کاربران کاهش داده شود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه در سال های اخیر فعالیت بسیاری شده تا میزبانی پورتال ها و وب پایگاه اینترنتی دستگاه های حاکمیتی و دولتی به داخل کشور منتقل شود افزود: اکنون بیش از ۹۶ درصد میزبانی ها به داخل منتقل شده است اما بخش خصوصی کوچکترین بهره ای از این فعالیت نبرد.
وی توضیح داد: هدف از این کار این بود که بخش خصوصی فعال در دیتا سنتر بازاری برای خود داشته باشد. این انتقال اتفاق افتاد اما بخش خصوصی بهره ای از آن نبرد.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *