قیمت کالاهای اساسی تا پایان شهریور افزایش نمی‌یابد,کالاهای وارداتی از سال قبل هنوز در انبارها است

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: کالاهای اساسی وارداتی از سال قبل هنوز در انبارها موجود است و به تولید کنندگان داخل هم گفته‌ایم به جای افزایش قیمت، پرداخت جایزه را بردارند و با این اوصاف قیمت کالاها تا پایان شهریور افزایش نمی‌یابد.

خبرگزاری فارس: قیمت کالاهای اساسی تا پایان شهریور افزایش نمی‌یابد/کالاهای وارداتی از سال قبل هنوز در انبارها است

خبر اقتصادی:قاسم‌علی حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، به این نکته اشاره کرد که قیمت کالاهای اساسی با پیگیری‌های مستمر این اتحادیه تا پایان شهریور نباید افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: پس از آنکه قیمت سوخت ۶۷ درصد افزایش داشت و از آن طرف با افزایش دو درصدی مالیات بر ارزش افزوده و مواجه شدن با فصل مالیاتی بودیم، این نگرانی در میان صنوف و مردم وجود داشت که کالاهای اساسی با افزایش قیمت چشمگیری مواجه باشد.

حسنی به پیگیری‌های انجام شده از سوی اتحادیه بنکداران مواد غذایی اشاره کرد و گفت: از آنجایی که ۹۰ درصد کالاهای وارداتی در سال ۹۲ و با ارز مبادله‌ای وارد شده، این کالاها هم‌اکنون در انبارها موجود بوده و نیازی به افزایش قیمت ندارد.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در مورد کالاهای تولید داخل نیز گفت: اعتقاد داریم باید فاصله قیمت درب کارخانه تا مصرف‌کننده ۲۳ درصد باشد که از این سود ۳ درصد مخصوص عمده‌فروش، ۱۲ درصد خرده‌فروش و ۵ درصد مربوط به هزینه‌هایی مانند مالیات و حمل و نقل است، اما بعضی اوقات شاهدیم که کارخانه‌ها ۴۰ تا ۴۵ درصد در قیمت مصرف‌کننده می‌افزایند.

وی ادامه داد:پیشنهاد اتحادیه بنکداران مواد غذایی به اصناف کالاهای اساسی این بوده است که به جای پرداخت جوایز ۱۰۰ میلیون تومانی و نقدی به فروشندگان و یا مشتریان، سود خود را کم کرده و قیمت مصرف‌کننده را افزایش ندهند.

وی تصریح کرد: انتظار داریم با توجه به پیشنهادها و شرایط موجود قیمت‌ها تا ۳۰ شهریور با همین منوال حفظ شود و آرامشی که در بازار ایجاد شده سبب شده تا از درخواست انبوه کالاهای اساسی نیز کم شود.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ