قیمت کنونی طلا حبابی نمی باش

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از بینا در تاریخ یکشنبه ۷ آبان ۹۱،

قیمت کنونی طلا حبابی نمی باش

بینا- تحلیلگران اقتصادی براین باورند قیمت کنونی طلا حبابی نمی باشد.
به گزارش تفسیری بینا به نقل ازسایت طلا/کیتکو،قیمت فلزات گرانبها تا ۹٫۷ درصد در سال جاری افزایش یافته است این در حالی است که در بازار مبادلات لندن اونس جهانی طلا در هفته پیش با کاهش مواجه شده و با سطح ۱۷۱۴ دلاری به معاملات روز جمعه پایان داد.
براساس این گزارش تفسیری، اخیرا انتشار یافتن گزارش تفسیریی از کاهش تولیدات شرکتهای بزرگ آمریکا سبب چشم انداز تاریک رشد اقتصاد در این کشور شد و قیمت کالاهای اقتصادی را در هفته پیش کاهش داد.
براین اساس، خبرگزاری بلومبرگ طی گزارش تفسیریی از کنفرانس هفتگی کالاهای اقتصادی در لندن اعلام نمود “مایکل لوئیس” کارشناس و رئیس مرکز تحقیقات کالاهای اقتصادی بانک آلمانی دویچه در این کنفرانس اعلام نموده است قیمت فلزات گرانبها در روزهای آتی با افزایش مواجه خواهد شد و قیمت نفت و فلزات صنعتی ثابت و بدون تغییر باقی خواهد ماند.
این گزارش تفسیری می افزاید، این کارشناس اقتصادی در ادامه افزود:در صورتی که قیمت جهانی طلا رکورد یالای ۲۲۰۰ دلار را به ثبت نرساند بهای این فلز زرد حبابی نخواهد بود.
پس از افزایش قیمت طلا در ۱۱ سال پیش بانک های مرکزی جهان و سرمایه گذاران به ذخایر طلای خود افزوده اند.
شورای جهانی طلا در ماه آگوست اعلام نمود بانک های مرکزی جهان حدود ۲۵۴٫۲ تن طلا در نیمه اول سال جاری خریداری نموده اند و احتمال دارد تا پایان همین سال ۵۰۰تن به ذخایر طلای خود بیفزایند.
خبرگزاری رویترز نیز طی گزارش تفسیریی اعلام نموده است تحلیلگران اقتصادی براین باورند تردید سرمایه گذاران به رشد اقتصاد جهان و نتیجه سیاستهای انبساطی پولی بیشتر بانک مرکزی آمریکا سبب افت شدید بهای طلا شده است.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *