قیمت گوشت گوسفندی به ثبات رسید/ قاچاق گوشت دوباره زیاد شد

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

رییس اتحادیه توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی گفت: هیچ کمبود و مشکلی در تامین گوشت گوسفندی وجود ندارد و ثبات قیمت‌ها را در دو ماه قبل شاهد بوده‌ایم.

در روزهای اول ماه رمضان به سبب افزایش تقاضا برای خرید گوشت گوسفندی دو درصد افزایش قیمت این ماده غذایی را شاهد بودیم اما در حال حاضر این افزایش قیمت از بین رفته و به قیمت‌های سابق بازگشته‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که قیمت گوشت گوسفندی برای مصرف‌کنندگان چقدر است، بیان کرد: هر کیلو گوشت ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان برای واحد صنفی و هر کیلو گوشت گوسفندی شقه بدون دنبه برای مشتری ۲۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

ملکی دربارهٔ‌ی قاچاق دام گفت: در ماه‌های اسفند‌ماه و فروردین‌ حجم قاچاق بسیار کاهش پیدا کرده بود، اما متاسفانه در حال حاضر قاچاق افزایش پیدا کرده است و اگر این مشکل رفع شود هیچ مشکل و افزایش قیمتی در گوشت گوسفندی نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: دام زنده به کشور‌های عراق و ترکیه از مرز کردستان قاچاق می‌شوند زیرا در آن سوی مرزها برای هر کیلو گوشت دام زنده چهار دلار می‌پردازند.

رییس اتحادیه توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی در پایان اظهار کرد: دام زنده در داخل کشور کیلویی ۱۰هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان به فروش می‌رسد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *