کاهش ۳۰ درصدی معاملات خودرو در تابستان

جام جم آنلاین: به گفته فعالان بازار خودور، خرید و فروش خودرو در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته حدود ۳۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش فارس، فعالان بازار خودرو می‌گویند کاهش عرضه خودرو از سوی شرکت‌های خودروساز، افزایش قیمت خودروهای داخلی و بی‌ثباتی در قیمت‌ها از جمله دلایل کاهش فروش خودرو در بازار طی تابستان امسال است.

این در حالی است که هر ساله با فرا رسیدن تعطیلات تابستان و افزایش سفرها، معامله در بازار خودرو افزایش می‌یابد.

طی یکی،دو هفته اخیر پس از اوج گرفتن قیمت خودروهای داخلی، قیمت‌ها در بازار تقریبا ثابت مانده و غیر از چند مورد در بقیه موارد افزایش قیمتی مشاهده نمی‌شود.

از سویی تعطیلات تابستانی شرکت‌های خودروساز آغاز شده و یکی از این شرکت‌ها از چهارشنبه هفته گذشته تا یازدهم شهریورماه در تعطیلات تابستانی به سر می‌برد. این تعطیلات، تولید خودرو را در کارخانه‌ها متوقف کرده و در نتیجه عرضه خودرو به بازار نیز کمتر خواهد بود.

در عین حال، طی روزهای اخیر روند صعودی قیمت برخی خودروها ادامه یافته که می‌توان به افزایش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت ۲۰۶ تیپ ۶ اشاره کرد. در حال حاضر این خودرو ۳۱ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت پژو ۲۰۷ نیز با رشد یک میلیون تومانی به ۳۲ میلیون تومان و قیمت تندر ۹۰ ایران خودرو با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به ۵/۱۹ میلیون تومان رسیده است.

همچنین هر دستگاه تندر ۹۰ پارس خودرو با ۲۰۰ هزار تومان افزایش، ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود و در چنین شرایطی تیانا با رشد یک میلیون تومانی، ۸۵ میلیون تومان و ماکسیما نیز با رشد ۵/۲ میلیون تومانی به قیمت ۶۷ میلیون تومان معامله می‌شود.

افزایش قیمت مگان نیز طی یک هفته اخیر حدود یک میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو ۵/۴۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ