کاهش ۹٫۳ درصدی برق‌گرفتگی در شش ماهه امسال

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ سهشنبه ۹ آبان ۹۱،

در شش ماهه اول امسال ۳۵۲ نفر بر اثر برق گرفتگی در کشور جان باختند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال پیش که تعداد فوتی های برق‌گرفتگی ۳۸۸ مورد بود، ۹٫۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش تفسیری گروه علمی، پزشکی باشگاه خبرنگاران iبه نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، از کل موارد برق گرفتگی در نیمه اول امسال ۳۱۴ نفر مرد و ۳۸ نفر زن بودند، این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر برق گرفتگی در نیمه اول سال پیش ۳۴۹ و تعداد زنان ۳۹ نفر بود.

بر اساس این گزارش تفسیری در شش ماهه امسال بیشترین موارد برق گرفتگی با ۷۵ مورد در شهریور ماه و کمترین آن با ۳۶ مورد در فروردین ماه ثبت شده ‌است. همچنین در این مدت استان‌های تهران ( ۵۵ نفر)، خوزستان (۴۶ نفر) و فارس (۲۶ نفر) دارای بیشترین و استان‌های ایلام و سمنان (هر کدام با  یک نفر)، مرکزی (دو نفر) دارای کمترین مرگ ناشی از برق‌گرفتگی بوده‌اند. یادآور می شود استان خراسان جنوبی هیچ مورد مرگ بر اثر برق گرفتگی در شش ماهه  اول امسال نداشته‌ است.

گفتنی است در دهه ۸۰، با سیر صعودی آمار مرگ ناشی از برق‌گرفتگی مواجه بودیم iبه نحوی که این آمار از حدود ۴۰۰ فوتی در سال ۱۳۸۰ iبه ۷۵۰ فوتی در سال ۱۳۸۹ رسیده‌ است./ح


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *