کباب بلغارى، یادگاری از ترکان عثمانی

۲۲م آذر ،

آنچه به عنوان کباب بلغاری در دستورهای غذایی آورده شده، در حقیقت همان کباب چنجه است که توسط ترکان عثمانی به آن دیار برده شده، تنها تفاوت کباب بلغاری این است که به جای راسته گوسفند با راسته گوساله تهیه می‌شود.

برترین مجله اینترنتی ایران

مجله ایده آل: آنچه به عنوان کباب بلغاری در دستورهای غذایی آورده شده، در حقیقت همان کباب چنجه است که توسط ترکان عثمانی به آن دیار برده شده، تنها تفاوت کباب بلغاری این است که به جای راسته گوسفند با راسته گوساله تهیه می‌شود. در این دستور غذایی یک نوآوری صورت گرفته که لزوما در تمام انواع کباب‌های بلغاری انجام نمی‌شود.

کباب بلغارى

مواد لازم برای ۸ سیخ:

  •  راسته گوساله: ۸۰۰ گرم
  •  پیاز بزرگ: یک عدد
  •  فلفل دلمه‌ای: یک عدد
  •  روغن مایع: یک‌چهارم پیمانه
  •  نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم

روش تهیه:

۱- راسته، پیاز و فلفل را خرد کرده، کمی فلفل بپاشید و در روغن بخوابانید و پس از حداقل یکی‌، دو ساعت مواد را از داخل روغن درآورید.

۲- تکه‌های گوشت را با استیک‌کوب کمی پهن کرده و داخل آن یک تکه کوچک پیاز و فلفل‌دلمه‌ای بگذارید. گوشت را بسته و به سیخ بکشید.

۳- گوشت را روی شعله ملایم کباب کنید تا کاملا مغزپخت شود. یک دقیقه قبل از برداشتن از روی آتش کمی نمک پاشیده و با نان یا چلو سرو کنید.

نکات:

۱- راسته را در جهت خطوط گوشت و به اندازه‌های مساوی خرد کنید.

۲- گوشت را قبلا حتما بیات کنید.

۳- یک نکته مهم در انواع کباب چنجه‌ای و برگ آن است که پس از آماده شدن باید حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا آب گوشت مجددا به بافت آن برگردد وکباب نرم شود. در غیر این صورت کباب سفت به نظر می‌آید.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ