کشته شدن عضو حزب‌الله لبنان در سوریه

یک مسئول امنیتی لبنان اظهار داشت که یکی از فرماندهان حزب‌‌الله لبنان و تعدادی دیگر از مبارزان در سوریه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه وطن چاپ آمریکا، این مسئول امنیتی لبنان اعلام کرد که پیکر علی حسین ناصیف، یکی از فرماندهان حزب الله لبنان از طریق گذرگاه مرزی به لبنان منتقل شده است.

شبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان نیز مراسم تشییع پیکر دو تن از اعضای حزب الله لبنان را پخش کرد و گفت: آنها در جریان انجام وظیفه جهادی خود کشته شده‌اند.

همچنین سایت بنت جبیل لبنان، وابسته به حزب الله لبنان اعلام کرد که حزب الله لبنان و ساکنان شهر بعلبک پیکر زین العابدین مصطفی معروف به عمار را تشییع کردند.

در این مراسم تشییع محمد یزبک، رئیس هیات دینی در حزب الله لبنان و سید ابراهیم امین السید، رئیس شورای سیاسی و دیگر مسئولان حزب الله حضور داشتند.

از سوی دیگر شبکه بی بی سی گزارش داد که بعضی از گزارش‌ها بیانگر کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد گروه حزب الله لبنان در سوریه است.

در این حال، حزب الله لبنان با تایید کشته شدن این فرمانده، محل شهادت او را مشخص نکرده است.

حزب الله با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، علی حسین ناصیف در حین انجام وظیفه جهادی، جانش را از دست داده و دوشنبه در دره بقاع به خاک سپرده شد.

در بیانیه این گروه اشاره‌ای به محل مرگ او نشده است.

از سوی دیگر، ارتش آزاد سوریه، از گروه‌های مسلح مخالف حکومت بشار اسد اعلام کرده است که علی حسین ناصیف و تعدادی از افراد تحت امرش در کمین شبه نظامیان این گروه کشته شده‌اند.

سمت ناصیف به عنوان فرمانده ارشد حزب الله در سوریه تایید نشده است.

آمریکا حزب الله را متهم به حمایت از حکومت سوریه کرده ولی این گروه این اتهام را رد کرده است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ